Annegram.com

Bebeklerde Göz Morluklarının Sebepleri

15.07.2018
141
Bebeklerde Göz Morluklarının Sebepleri

Genellikle açık tenli kişilerde bariz bir şekilde fark edilebilen, çocuklarda veya yetişkinlerde oluşan göz morluklarının altında yatan bazı sebepler olabilmektedir. Bunun yanı sıra göz morlukları ailesel özellikler sebebiyle kalıtımsal bir nedenle oluşabilmektedir ve bir hastalık belirtisi olmayabilir. Gene de bebeklerde göz morluklarının sebepleri uzman bir doktor yardımıyla mutlaka araştırılmalıdır.

Bebeklerin derileri ince yapılı olduğundan onlarda daha belirgin hale gelen göz morlukları çoğunlukla bebeğin yorgun olmasından kaynaklanabilmektedir. Ayrıca, polenlerin, tozların ve bazı yiyeceklerin meydana getirebileceği reaksiyonlar sebebiyle ortaya çıkan alerjik rahatsızlıklar, egzamadan kaynaklı durumlar, sinüslerde oluşabilecek bakteriyel durumlar, solunum yolu enfeksiyonları, dengesiz beslenme, gözlerde alerji veya mikrop kapması gibi durumlar veya dehidrasyon gibi su, sıvı ve elektrot kaybı gibi durumlar göz morluklarına sebebiyet vermektedir.

Diğer Sebepler

Pigment bozuklukları, çok fazla güneşe maruz kalma, kontakt dermatit gibi derinin yabancı maddelerle temas etmesi sonucunda tahrişe bağlı oluşan reaksiyonlar veya alerjik rinit gibi gözlerde, burunda akıntı ve hapşırma ile baş gösteren rahatsızlıklar.Bebeklerde Göz Morluklarının Sebepleri 1

Alınabilecek Önlemler

Göz morluğu oluşmuş olan bebekler doktora götürülerek sebebinin belirlenmesi gerekmektedir. Bebeklerde oluşabilecek göz morluklarını önlemek için başta yeterli ve dengeli beslenmeyi sağlamak, doktorunuzun belirlediği bebeğinize uygun ihtiyacı kadar su tüketimine önem vermek ve gene doktorunuzun tavsiye edebileceği şekilde, doğal yollardan vitamin ve mineral eksikliğinin giderilmesini sağlamak gerekmektedir.

Diğer yazımız olan Çocuklar Neden Yalan Söyler ? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bebeklerde Göz Morluklarının Sebepleri 2

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.