Bebek

Bebek İçin Alınması Gereken Malzemeler

Bebekler İçin Alınan Ürünler Genelde Sağlıklı Mı?

Bebekler oldukça hassas varlıklar olduğu için, alınan ürünler onlara zarar vermeyecek ürünler olmalıdır. Her birey yavrusu için dikkatli davranır. Bazen öyle güzel cicili eşyalar vardır ki, albenisine kapılıp detaylarına bakılmadan alınabilir. O rengarenk eşyaların içine birçok kimyasal madde gizlenmiş olabiliyor maalesef. Bu da demek oluyor ki, alınan her ürün sağlıklı anlamına gelmiyor.

 

 Bebeklere Alınacak Ürünler

Bebekler için en temel ihtiyaç tabii ki bebek bezidir. Bunun için bilindik markalara güvenmek doğru bir yol olacaktır. Bebekler hassas olduklarından dolayı, pişik önleyici krem ve bebek pudrası alınacak ürünleri takip eden ilk sırada yer alır. Yeni doğmuş bebek için, saf pamuktan üretilmiş tulumlar mantıklı tercihler olacaktır. Belli başlı malzemeler sırası ile biberon, emzik, eldiven, bere şeklinde devam eder. Eldiven, bebeğin elinden ağzına geçecek mikrop ve virüsleri önleyecektir. Alınan biberon ve emziklerin uçları, çok sert ve yumuşak ürünler olmamalıdır.

Bebeğin damağına uyacak olan başlık, yassı ve yumuşak başlıklardır. Plastik ürünler yerine kesinlikle cam tercih edilmelidir. Plastik ürünlerin bakteriyi daha çok tuttuğu bir gerçektir. Yumuşak ve kimyasal içermeyen oyuncaklar alınabilir. Yine de bebek ile oyuncağı, çok fazla temas halinde tutmamak gereklidir. Göz yakmayan bebe şampuanlarına dikkat edilmelidir. Yine şampuan seçiminde de, bilindik markalara güvenmekte fayda var. Bebekler için duş jeli, saç kremi önerilmez. Sadece bebek şampuanı yeterli olacaktır. Bebekleri yıkamak için, özel yıkama setleri satılmakta. Kesinlikle bu ürünlerden alınmalıdır.

Bebeklerin hassas vücutları, yetişkin banyoları için uygun değildir. Yatak seçiminde de yumuşak ve anti-bakteriyel yataklar tercih edilmeli ve mutlaka cibinlik kullanılmalıdır. Cibinlik bebekleri, zararlı haşere ve böceklerden uzak tutacaktır. Eğer yastık kullanılacak ise, kuş tüyü yastık daha sağlıklı olacaktır. Ve kesinlikle çok sert yastıklar tercih edilmemelidir. Bebekler için pusetler mevcuttur. 6 aydan önce bebeklere, bebek oturakları kullanılması önerilmemektedir. Yine minikler için bebe yağları mevcuttur. Bu yağlar bebeğin hem rahatlamasını sağlar, hem de derisinin nemlenmesine katkıda bulunur.

 

 

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu