fbpx
Sağlık

Ortodontik Tedavi ile Düzgün Ve Sağlıklı Dişler

Ortodonti tedavisi ile her yaştan bireyin düzgün ve sağlıklı dişlere sahip olabileceğinin altını çizen ortodontistler; diş eksikliği ya da diş fazlalığından şikayetçi olan, dişleri gömülü, seyrek ya da çapraşık, gülerken dişleri çok fazla ya da çok az miktarda görünen, alt ya da üst çenesi olması gerekenden daha ileride ya da geride olan kişilerin ortodontik tedavi görmesi gerektiğini dile getiriyor.

Diş hekimliğinin uzmanlık alanlarından biri olan Ortodonti; diş ve yüzde ortaya çıkan düzensizlikleri önce teşhis sonra da tedavi etmeyi hedefliyor.

Ortodontik sorunlar, uzmanlık gerektirdiğinden bu problemlerin de mutlaka diş hekimliğini takiben en az 4 yıllık uzmanlık eğitimi almış olan ortodonsitler tarafından çözülmesi gerekiyor.

Ortodontik Tedavi Süresi

Çenelerin yeniden konumlandırılması adına dişlerin ve çene kemik dokusunun hasar görmemesi, kişinin çiğneme vb. biyolojik olayları normal bir şekilde gerçekleştirebilmesi noktasında ortodontik tedavi esnasında kuvvetlerin belirli sınırlar dahilinde uygulanması gerekiyor.

Bu durum; ortodontik tedaviden kısa sürede sonuç alınmasını imkansız bir hale getiriyor.

Ortodontik sorunun türüne, şiddetine, hastanın yaşına ve tedaviye gösterdiği yanıta göre tedavi süresi, 6 aydan başlayıp 3 yıla kadar uzayabiliyor.

276668 saiba mais sobre o tratamento odontologico acelerado - Ortodontik Tedavi ile Düzgün Ve Sağlıklı Dişler

Ortodontik Tedavi ile Düzgün ve Sağlıklı Dişlere Kavuşabilirsiniz.

Sabit apareylerle gerçekleştirilen ortodontik tedavi ile yetişkinler düzgün ve sağlıklı dişlere kavuşabiliyor.

Sorunun yalnızca dişlerle ilgili olduğu yani çeneye dair iskeletsel bir problemin söz konusu olmadığı vakalarda diş teli kullanımı ile dişler, her yaşta düzeltilebiliyor.

Gelişimi ve büyümesi devam eden 9-15 yaş aralığındaki çocuklarda hem dişe hem de çene kemiğine dair sorunlar daha kolay çözülebiliyor.

Çocuklarda ve gençlerde tedaviden daha hızlı bir şekilde sonuç alındığından ortodontik tedavileri ertelememek de gerekiyor.

Ortodontik Tedavi, Gelecekteki Muhtemel Diş Sorunlarından Koruyor

Ortodontik tedavi sonrasında hasta, ağız bakımını eksiksiz bir şekilde gerçekleştirdiği takdirde dişlerini bir ömür boyu sorunsuz bir şekilde kullanabiliyor.

Ortodontik tedavi, hastayı ileride karşılaşabileceği diş çekimi, implant, protez, dolgu vb. ağız ve diş sağlığına dair sorunlardan koruyor.

Böylelikle hastanın bütçesini de gözetmiş oluyor.

Bu yüzden de ortodontik tedavi; hastanın ileride karşılaşabileceği sorunların önlenmesi noktasında tıbbi ve estetik bir zorunluluk arz ediyor.

screen 13 - Ortodontik Tedavi ile Düzgün Ve Sağlıklı Dişler

Kaynakhttp://www.adadent.com.tr/ortodonti

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu