fbpx
Hamilelik

Hamilelikte Papatya Çayı

Hamilelik döneminde kadınlar özellikle de aşırı yorgunluk hissi, sindirim sorunları, mide yanması, soğuk algınlığı, kabızlık ve üriner enfeksiyon şikayetlerinden yakınır. Bunun dışında anne adayının yaşadığı kalp damar sertliği, diyabet gibi sürekli sağlık sorunları için devamlı kullanması gereken bazı ilaçlar olabilir. Fakat çok gerekmediği müddetçe hamilelik sürecinde gerek ilaçlardan gerek bitkisel çay ve doğal ürünlerin kullanımından kaçınılması gerekir. Hamilelikte çok ilaç kullanan kadınlarda düşük riski artıyor ve bebekte anormalliklere neden olabiliyor.

hamilelikte papatya cayi - Hamilelikte Papatya Çayı
Hamilelikte Papatya çayı

Hamilelikte Papatya Çayı Zararlı mı ?

Hamilelik zamanında gerek hamile anne için gerekse bebeğin sağlığı için olduğunca ilaç ve bitkisel çaylardan kaçınılmalıdır.Papatya çayı gibi diğer çayların içerisinde yer alan etken maddeler anne ve bebeklerde sıkıntılara yol açabilir.Papatya çayı özellikle sakinleştirici,dinginleştirici özelliği ile uykusuzluk sorununa çözüm getirebiliyor.Bu yüzden rahim kasılmalarına neden olabiliyor.Uzmanlar özellikle hamileliğin ilk üç ayında papatya çayının tüketilmemesini hamile adaylarına öneriyor.

Papatya Çayı Düşüğe Neden Olur mu?

Bu konu ile ilgili yapılmış bir bilimsel çalışma yok ama yukarıda da belirttiğimiz gibi papatya çayı rahim kasılmalarına yol açtığı için erken doğum veya düşüğe sebep olabilir.

Not: Hamilelikte doktorunuza danışmadan papatya çayı tüketmeyin!

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir Yorum

  1. Makaleniz de belirtmişsiniz Alman ya da Mayıs papatyası önemlidir diye. Hamile insanlar pek de dikkat etmiyorlar bunlara. Umarım bu yazınızı görüp dikkate alırlar. Makaleniz için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu