Anne

Kız Çocuk Annesi Olmak

Her kadının hayalidir anne olmak. Hatta kız çocukları daha küçüklükten itibaren erkeklere nispeten daha bebeklerle oynayarak çocukluklarının büyük bir kısmını geçirirler. Çünkü kadınların doğuştan annelik duygusu ile beraber doğdukları bir gerçektir. Tüm anneler kutsaldır. Cennet tüm annelerin ayakları altındadır. Anneler çocukları için her şeyi göze alabilir ve çocukları olduktan sonra neredeyse tek amaçları onları hep mutlu etmeye çalışmak ve güzel bir geleceğe sahip olmalarını sağlamaktır.

Kız Çocuğunun Toplumdaki Yeri

Genelde anneler kız ya da erkek olarak çocuk ayrımı yapmazlar. Hamilelik döneminden itibaren anne karnındaki bağ ile doğumdan sonra sadece göbek bağının ayrıldığı anne ile bebek arasında gönül bağı devam etmektedir. Toplum olarak kız çocuğunun haneye bereket getirildiğine inanılır. Eskiden cahiliye döneminde kız çocuklarının diri diri toprağa gömüldüğü düşünüldüğünde şu zamanda çok şeyin değiştiği görülebilmektedir. Hatta babalar bile artık kız çocuklarına sahip olmayı daha çok istemektedir. Çünkü bilinir ki kız çocukları genellikle babaya daha fazla düşkün olurlar. Hatta dinimizde ‘İlk kız çocuğu olan kadının bereketindendir’ ve ‘3 kız çocuğunu terbiye edip evlendiren, onlara iyilikte bulunan Cennet’e gider’ denilmektedir. Peygamber Efendimiz ‘Kız çocuklarını hor görmeyin, Çünkü ben kızlar babasıyım’ diye tavsiyede bulunmuştur.

Kız çocukları her zaman erkek çocuklarına göre daha merhametlidir, daha sevecendir, daha iletişime ve paylaşıma açıktır, geleceğin anneleridir, geleceğin güzel bir nesil yetiştirilmesine neden olacak en önemli bireyleridir. Anneler kızlarını nasıl yetiştirirler ise kız çocukları da annelerini rol model alarak ilerde çocuklarını aynı şekilde yetiştireceklerdir. Onlar geleceğin eşleri, anneleri, öğretmenleri, hemşireleri, doktorları, ev hanımları toplumun en önemli bireyleridir.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu