Anne

Hamilelik Sonrası Kırışıklıklar İçin Doğal Çözümler

Yüzde bulunan kırışıklıklar sizi olduğunuzdan daha olgun ve büyük gösterir. Bununla savaşmak içinse DHEA hormonuna ihtiyacınız var. Bu maddeyi içeren yiyecekler cildinizdeki kırışıklıkları yok eder ve daha sıkı bir deriye sahip olmanızı sağlar.

Özellikle hamilelik sonrası derideki esnemeler nedeniyle kırışıklık seviyesi de artar. Kaz ayaklarının oluşumu yorgunlukla birlikte üst seviyelere çıkacağından sizlerin de bu duruma acilen bir çözüm bulmanız gerekiyor. Estetik ameliyatlar bu iş için kısa süreli çözümlerdir. Hemen hemen her 6 ayda bir botoks uygulamasını tekrarlatmanız gerekecektir.

Alın Kırışıklıkları İçin Doğal Çözüm

Avokado içerisinde oldukça fazla bir şekilde bulunan DHEA hormonu sayesinde alın kırışıklıklarınıza elveda diyebilirsiniz. Bunun için avokadonuzun üzerine limon sıkarak yemeniz yeterli olacaktır.

Ağız ve Burun Çevresi Kırışıklıkları İçin

Ağız ve burun kenarlarında zamanla oluşan düz çizgiler zamanla giderek artarak kırışıklıklara neden olmaktadır. Bu bölgedeki kırışıklıklar için soya grubundan ürünler tüketebilir ve içerisinde soya bulunan kremleri tercih edebilirsiniz. Soyalı kremleri sorunlu bölgelere sürdükten sonra 5 dakika boyunca masaj yaparak deri altına inmesini sağlamalısınız.

Dudak ve Çevresi Kırışıklıkları İçin Doğal Yöntem

Birçok kişi tarafından dikkat edilmese de dudak üstünde ve çevresinde oluşan kırışıklıklar yaşınızı çok daha büyük göstermenize neden olmaktadır. Her gün bu bölgelere süreceğiniz zeytinyağı sayesinde hem kan dolaşımınızı hızlandırabilir hem de daha sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Rabia KANATLI

Çeşitli eğitim kurumlarında uzun yıllar yetişkinlere ve çocuklara psikolojik danışmanlık yaptım ve bu süreçte çocukların gelişimleri, sosyal ortamda kazandıkları becerileri, karşılaştıkları problemleri ve çözüm bulma yöntemlerini yakından inceleyip ailelere ve çocuklara rehberlik yaptım. Şuan çocuk ve aile seminerleri vermeye de devam etmekteyim.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu