Hamilelik

Hamilelik Döneminde Tüy Temizleme Yöntemleri

Hamilelik döneminde kişisel temizlik her zamankinden çok daha önemlidir. Hamilelik döneminde oldukça hassas olan vücutta tüyleri temizlemek için çok farklı yöntemlere başvurulmaktadır. Doktorlar tüyleri temizlerken ağda veya jilet kullanmak yerine tüyleri makas yardımıyla kısaltmanın yeterli olacağını vurgulamaktadır. Ancak vücudun diğer kısımlarında ki tüyleri alırken özellikle yüz bölgesindeki kullanılan çoğu yöntem sorun teşkil etmemektedir. Yine de tüylerini temizlemek isteyen kadınlar için çok farklı yöntemler bulunmaktadır.

Ağda Yöntemi

Ağda, kadınların her zaman temizlik için kullandığı yöntemlerin en başında gelmektedir. Ancak hamilelik döneminde artan cilt hassaslığı bu yöntemi kullanmakta kadınları endişelendirmektedir. Öncelikle hamilelik öncesinde de tercih ettiğiniz bir yöntem olabilir fakat hamilelikte cildin daha fazla hassaslaştığı unutulmamalıdır. Hamileliğin ilk aylarında rahatlıkla evde ağda yapılıyor olsa da karnın büyümesi ile birlikte bu durum daha da zorlaşmaktadır. Bundan dolayı evde ağda yapmak yerine güzellik merkezlerine gidip ağda yapılabilir ancak hijyen koşullarına dikkat edilmelidir.

Lazer Epilasyon Yöntemi

Lazer epilasyon yöntemi konusunda akıllarda çok fazla soru oluşmaktadır. Ancak, hamilelik döneminde lazer epilasyonda kullanılan ışık enerjisinin ne kadar zarar verdiği konusunda yeterli kaynak bulunmamaktadır. Bu yüzden devam eden bir epilasyon süreci var ise doktorlar epilasyonun bebeğe ve anneye zarar vermediğini vurgulamaktadır. Fakat hamilelik dönemin de başlanması pek uygun değildir. Çünkü vücudunuzun bu işleme nasıl bir tepki vereceği bilinmemektedir. Sonuç olarak bebeğinizi ve kendinizi riske atmamak için başka yöntemlerin kullanılması tavsiye edilmektedir.

Jilet Kullanımı

Hamilelikte sık sık tercih edilen bir diğer yöntem ise jilet. Kullanımının pratikliği, kolay ulaşılabilir ve ucuz olmasından dolayı tercih edilebilir. Fakat genelde tercih ettiğiniz bir yöntem değil ise hijyen konusunda dikkatli olmalısınız. Genital bölgede hassaslık arttığı için jilet kullanırken cildi kesmemeye dikkat edilmelidir.

Doğal Bitkisel Yöntemler

Aktarlarda tüyleri temizlemek için çok fazla kür bulunmaktadır. Çok fazla doğal yöntem bulunsa da kürlerin içinde bulunan otlar, yağlar sizin vücudunuza ve bebeğiniz de nasıl bir yan etki oluşturacağı bilinmemektedir. Bu yüzden vücudunuz için yukarıda bahsedilen kolay ve pratik yöntemlerden biri tercih edilebilir.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu