Hamilelik

Hamilelikte Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Hamile hanımlar günlük sıkıntılarından dolayı cilt sağlıklarını çok fazla ihmal edebilirler. Buda doğal olarak ciltlerinin kuruyup tahriş olmasına, özellikle de karın bölgesinde çok çirkin görünen çatlaklara sebep olabilir. Bazı hamile hanımların ise yüzlerinde lekeler ve doku bozuklukları oluşabilir. Tüm bunlar annenin vücudundaki vitaminlerden beslenen minik bebeğin marifetleridir çünkü annenin ihtiyacı olan vitaminleri alan bebek, annenin bakımsız görünmesine yol açabilir. Ama bu durum telafisi imkansız bir oluşum değildir. Dışarıdan yapılan birkaç müdahale ile hamile annenin cildi eski sağlığına kavuşacaktır. Elbette ki bu müdahalenin sürekli ve düzenli olması gerekmektedir ki tam bir sonuca ulaşılabilsin. Her gün düzenli olarak duş almak hamileler için çok önemlidir çünkü bu dönemde ter bezlerinin çalışma hızı ikiye katlanır ve cildinizin ihtiyacı tam olarak budur. Fakat son derece doğal sabunlar ile yıkanılmasın da fayda vardır

hamilelik cilt bakimi - Hamilelikte Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
Hamilelikte Cilt Bakımı

Hatta banyodan hemen sonra annenin vücuduna bebek yağı sürmesi çatlakları önleyecek ve güzel bir nemlendirme sağlayacaktır.
Yüz temizliği ve bakımı için doğal maskeler kullanmak anne adayı için hem daha avantajlı bir durumdur hem de yüz tipine göre ekstra bakım sağlanarak daha güzel görünmelerine ve hissetmelerine sebep olur. Özellikle de yağlı cilt tipleri için yapılacak limon maskeleri çok işe yaramaktadır. Bir limonun kabuğunu güzelce rendeleyerek içerisine biraz da elma sirkesi ilave edip 10 dakika kadar yüzünüzde bekletebilirsiniz. Gözeneklerin açılması ve cildin nefes alması için etkili bir yöntemdir ve ayrıca limonu robottan çekerek de kullanabilirsiniz. Hatta bunu bir adet elma, yarım muz ve biraz bal ile yaparsanız hem cildinizi korumuş hem de gayet organik bir maske elde etmiş olabilirsiniz. Kuruyan ve çatlayan dudaklarınız için ise günde 3 – 4 kez bal sürerek harika bir bakım elde etmiş olabilirsiniz. Eğer cildiniz çok kuru ise biraz bal ve sütü karıştırarak her gün yüzünüzde 10 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu