Güzellik

Gözaltı Torbaları Nasıl Geçer ?

İnsan vücudunda cildin en hassas ve en ince olduğu noktalar gözaltında bulunmaktadır. Bu sebeple insanlar yaşlandıkça ilk olarak göz ve çevresindeki deride belirtiler meydana gelmektedir. İlk belirtilerin buralarda olmasının ana nedeni bu bölgelerde sıvı kaybının oldukça fazla olması ve fazla yağın bu bölgelerde daha belirgin bir şekilde görülmesidir.

Peki, gözaltı torbaları nasıl geçer? Bunun için yapmanız gerekenleri sıralayacak olursak;

–  Oldukça geniş bir besin yelpazeniz olsun. Besinleriniz arasında bol yeşil sebzeler ve bitki çaylarını bulundurun. Su oranı fazla olan meyve ve sebzeleri oldukça fazla tüketmeye özen gösterin.

–  Gün içerisinde harcadığınız su miktarı kadar su içtiğinize emin olun. Fazla su içmek vücutta biriken toksinlerin atılmasında oldukça yardımcı olur.

– Özellikle kahve, alkol, şeker, gazlı içecekler, tuz ve beyaz un gibi besinlerin tüketimini azaltın.

– Uzman bir doktorun gözetimi altında sodyum alımı yapın. Fakat tüketeceğiniz sodyum günlük 2.000 miligramı geçmemesi gerekmekte.

– Vücuda ekstra olarak demir almak için üzüm, brokoli, kurutulmuş meyve ve üzüm yiyin.

– Gözlerinizin üstüne soğuk ve taze salatalık dilimleri koyabilirsiniz. Bu dilimleri yarım saat boyunca gözlerinizin üstünde bekletin. Bu uygulama periyodik olarak tekrarlandığında mutlaka etkisini gösterecektir.

–  Gözaltı torbalarını gidermek için yapılması gereken en önemli şey ise düzenli bir uyku alışkanlığıdır. Günlük olarak minimum 6 saat düzenli uyku uyumalısınız.

Diğer yazımız olan  Fermuarlı Çocuk Hırkası Nasıl Yapılır? (Anlatımlı)hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu