Güzellik

Doğum Sonrası Lekeler İçin Kür

Doğum bir bayan için en önemli olaylardan biridir. Gerek normal gerekse de sezeryanla doğum sonrası özellikle karın bölgesinde izler, lekeler kalabilmektedir. Bu lekeler özellikle yaz aylarında deniz sezonunun açılmasıyla birlikte size kötü bir görünüm sağlar. Eğer bu lekelerden kimyasal yollar yerine doğal yollarla kurtulmak istiyorsanız bir kür tarifi ile bu lekelerin üstesinden %90 oranla gelebilirsiniz. Fakat ciddi derecedeki lekeler için mutlaka doktorunuza başvurmanızı öneriyoruz.

Bayanların doğumdan sonra özellikle karın bölgesinde oluşan lekeler için oldukça basit bir kür tarifi vereceğiz. Bu bitkisel kür ile hem kimyasal bir ilaç kullanmamış olacak, hem de kısa sürede bitkisel kaynaklı bir çözüme kavuşacaksınız.

Kür için malzemeler:

200 gram kil

15 adet gül yaprağı

2 bardak su

1 yemek kaşığı süzme bal

Lekeler için kür nasıl hazırlanır?

Orta derinlikte bir kabın içerisine 2 bardak suyunuzu boşaltın ve ısıtmaya başlayın. Kaynama noktasına yakın içerisine 15 adet gül yaprağınızı da koyun. Bu sayede suyun gül aromasına kavuşmasını sağlayacağız. Ardından hazırladığınız bu güllü suyu 200 gram kilin üzerine dökün. İçerisine 1 yemek kaşığı süzme balı da ilave ettikten sonra karıştırın. İyice homojen bir şekilde dağılmasına dikkat etmelisiniz.

Kür nasıl uygulanır?

Hazırladığınız bu kürü günde bir kere doğum lekesi olan bölgenize masaj şeklinde uygulayabilirsiniz. Yarım saat deri üzerinde kaldıktan sonra temizleyebilirsiniz.

Önemli bir uyarı: Özellikle deri bölgesinde bala karşı alerjisi olan birçok kişi bulunuyor. Glikoz oranı yüksek yiyeceklerin deriye teması sonucu alerjisi bulunan kişilerde kısmi şişmeler yaşanabilir. Bu yüzden bu kürü uygulamadan önce mutlaka bunun testini yapmalısınız.

Daha Fazla Göster

Rabia KANATLI

Çeşitli eğitim kurumlarında uzun yıllar yetişkinlere ve çocuklara psikolojik danışmanlık yaptım ve bu süreçte çocukların gelişimleri, sosyal ortamda kazandıkları becerileri, karşılaştıkları problemleri ve çözüm bulma yöntemlerini yakından inceleyip ailelere ve çocuklara rehberlik yaptım. Şuan çocuk ve aile seminerleri vermeye de devam etmekteyim.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu