fbpx
Güzellik

Brezilya Fönü Nedir?

Saçlar yüzü ortaya çıkardığı için saç bakımının kesinlikle aksatmamak gereklidir. Ancak aslında saç bakımı oldukça zordur. Özellikle saçlarınız cansız ve karışıksa başa çıkmak imkansızdır.

Bazı saçlar vardı ki saatlerce uğraşsanız da düzgün bir şekle sokamazsınız. Bu saçlar genellikle düzgün olmayan dalgalı saçlar ya da bukleleri belirgin olmayan kıvırcık saçlardır. Bu durumda saçın bakımlı görünmesi için tek çare fön çektirmek olur.

Fön çektirerek saçınız dümdüz olabilir. Ancak fön çektirirken saçlarınız fazlasıyla yıpranır. Eğer sürekli fön çektiriyorsanız saçınızın sağlıklı olmasını bekleyemezsiniz. Aynı zamanda fön pek çok dalgalı ve kıvırcık saçta tutmaz. Fön tutsa bile terlediğinizde ya da yağmur yağdığınızda fön etkisini yitirecektir.

Son yıllarda saçları düz olan kişiler bile saçlarının daha parlak ve daha düzgün görünmesi için fön çektiriyorlar. Ortalama iki günde bir buna para harcıyor ve zaman ayırıyorlar. Oysa fönün zararları o güzel görüntüle değiştirilemeyecek kadar fazla

Eğer saçlarınızın dümdüz olmasını istiyorsanız, fön çektirmek zorunda değilsiniz. Saçlarınızı bu kadar yıpratmadan da düz saçlara sahip olabilirsiniz. Hem de bir iki günlüğüne değil, altı ay boyunca saçlarınız düz kalabilir.

Bunun adına Brezilya Fönü deniyor. Bu kalıcı fön sayesinde saçınız daha az yıpranıyor ve daha uzun süre düz kalabiliyor. Ve maliyeti normal föne göre pahalıya gelse de altı ay kalıcı olduğu düşünülürse oldukça uygun fiyata geliyor.

Brezilya fönü yapılırken önce saçlar yıkanıyor. Ancak saçlar yıkanırken sodyum içermeyen bir şampuan kullanılmalı. Saçlar kuruduktan sonra Brezilya Fönü Keratini kullanılır. Saçlarınız özel ısıtıcıyla düzleştirilir.

Saçlarınıza Brezilya Fönü yaptırdıktan sonra tıpkı föndeki gibi canlı ve sağlıklı olduğunu göreceksiniz. Ve saçlarınızdaki bu parlaklık tam altı ay boyunca devam edecek.

Eğer bu yazımızı okuduysanız Çil Oluşumunu Önlemenin Yolları adlı yazımızıda okuyabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu