Bebek

Bebeklerin Kolaylıkla Kendileri Yiyebileceği Yemekler

Bebeğinizin kendi yemeğini yemesi hem el kaslarını geliştirir hem de özgüvenin daha yüksek olmasını sağlar. Evde yapabileceğiniz bazı yiyecekleri hem bebekleriniz çok sevecek hem de elleriyle kolaylıkla yiyebilecek.

Bu şekilde bebeğin kolaylıkla elleri ile kendi yiyebileceği besinler:

Omlet: En çabuk en kolay pişen sabah kahvaltı öğünü, içine her sebzeyi de kaldırır. Parçalara ayırarak ya da ayırmadan yiyebilir kendi, yumuşaktır ve onun için oynaması çok zevklidir, fazla kırıntı dökülmez.

Makarna : Her çeşit makarna, düdük, penne, kelebek, spagetti, yassı, burgu makarna suda haşlanarak yiyebilir. Özellikle spagetti yerken çok da komik olabilir.

Köfte : Kıvamı ve formu dolayısıyla çok başarılı ve faydalı, aynı zamanda sebzeli köfteler de yapılabilir, balık köftesi, tavuk köftesi gibi çeşitlendirilebilir. Yağsız tava ya da fırında pişebilir.

Balık : Yapısı gereği, kılçıklarından ayrılmış bir balığı eli ile yiyebilir.

Sebzeler : Brokoli, Havuç, patates, kereviz, brüksel lahanası, karnabahar ve niceleri, haşlanınca süper birer atıştırmalık haline geliyor, buharda ya da fırın torbasında da pişebilir. Yumurta ve unla kaplanıp pişirilerek çerez gibi tüketilebilir, sağlıklı cipsler olarak eli ile yiyebilir.

Meyveler : Muzu ikiye bölünerek, elma armut gibi meyveleri dilimler halinde yiyebilir. Kabuklarını soyup bütün olarak bile kemirebilir.

Ev yapımı kurabiyeler ya da sebzeli toplar gene rahatlıkla eliyle yiyebileceği besinler.

Peynir, dil, kaşar, beyaz, abhaza, ne varsa eliyle yiyebilir.

Bu tarz elinde kolaylıkla tutabileceği tarifleri kendiniz de türetebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Rabia KANATLI

Çeşitli eğitim kurumlarında uzun yıllar yetişkinlere ve çocuklara psikolojik danışmanlık yaptım ve bu süreçte çocukların gelişimleri, sosyal ortamda kazandıkları becerileri, karşılaştıkları problemleri ve çözüm bulma yöntemlerini yakından inceleyip ailelere ve çocuklara rehberlik yaptım. Şuan çocuk ve aile seminerleri vermeye de devam etmekteyim.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu