Bebek

Bebeklerde Uyku Sorunu

Bebeğinizin uyku problemlerini çözmeniz yeterince zor olabilir, ancak sizin sorununuza çözüm bulmak daha da zor olabilir. Bebeklerin uyku problemleri genellikle altı aydan uzun olan bebeklerde ya da gece uyuyamayan bebeklerde görülür. Peki bebeklerde bebeklerde uyku sorunu neden kaynaklanır?

Hayatın ilk altı ayında, bebeğinizin gece düzenli olarak uyanması normaldir . Bebeğiniz muhtemelen bu ilk aylarda beslenme için size yardımcı olmak ve gece boyunca size yardım etmek için yardıma ihtiyaç duyacaktır.

Bebeklerde Uyku Problemi Normal Midir?

İlk altı aydan sonra bile, bebek uyku alışkanlıkları ve davranışları çok farklıdır. Bu, bebeğin uyuduğu ve çökeltmenin bir sorun haline geldiğini söylemek zor olabileceği anlamına gelir.

Fakat yaklaşık üç ay boyunca bebeğinizin altı ay veya daha büyük yaşlarda olması durumunda bebek uyku probleminiz olabilir:

  • Sürekli bir gece üçten fazla kez uyanır
  • İstikrarlı bir şekilde yerleşmek için 30 dakikadan fazla sürüyor
  • Uyumak ve yerleşmekle ilgili sıkıntılarınız var, bu da size çok fazla sıkıntı yaratıyor.

bebeklerde uyku sorunu - Bebeklerde Uyku Sorunu

Bebeğinizin Uyku Sorunu Yaşadığından Emin Değilseniz Ne Yapmalısınız?

Bebeğinizin uyku problemleri olup olmadığından emin değilseniz, bebeğinizin uyku düzenini aile doktorunuzla veya çocuk ve aile sağlığı hemşirenizle konuşmak iyi bir fikirdir. Sonunda, bebeğinizin uyku alışkanlıklarını değiştirmeye çalışmamaya karar verebilirsiniz, ancak huzursuz uyumaya neden olabilecek altta yatan sağlık sorunlarının dışlanması için hala iyi bir fikirdir.

Daha Fazla Göster

Sabiha Safir

Dinamik psikoterapide süreye duyarlılık ve etkin zaman kullanımı vardır, bireyin çocukluk deneyimleri, bilinçdışı özellikler, çelişkiler, aktarım, direnç ve tekrarlamalı davranışları çalışılır. Hastanın güçlü yönleri vurgulanarak, terapi süreci daha gerçeğe dayalı tutulur. Danışan ile terapist, şimdi ve burada ilişkisine odaklanırlar.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu