Annegram.com

Bebeğinizi Uyurken Beslemenin 5 Zararı

11.01.2018
302
Bebeğinizi Uyurken Beslemenin 5 Zararı

1. Sindirim Sistemi
İnsanların uyuduklarında sindirim sistemleri yavaşlar buda yenilen gıdaların vücutta kalınca vücuda zarar vermesine neden olur. Beklerde ise sindirim sistemi tam gelişmediği için yedikten en az 30 dk sonra uyutulmalıdır.

2. Bebeğin Gelişim
Bebeklerin sindirim sistemleri gelişmediğinden dolayı yediklerinde ki besin miktarlarını tam anlamıyla alamazlar uyuyan bir bebek yediği besini eritmekte zorluk çeker buda bebeğin gelişimini olumsuz etkiler yani gelişemez.

3.Sağlıkta Bozulma
Bebekler uyuduğunda gelişir her insanda bu kural vardır fakat uyurken beslenmek bebekte sağlıkta ciddi rahatsızlıklar oluşturur. Bebeğin bağırsaklarında veya midesinde eritme yavaşlar buda maddelerin orada kalmasına bebeğin uyanıp bir daha acıkınca yediği mamanın o maddenin üstüne gelmesini sağlar. Buda bebekte sindirim sistemi bozukluğuna ve ciddi mide rahatsızlığına bile yol açabilir.

4.Uykuda Bozulmalar
Bebekler ve yetişkinler bir besini yediklerinde rahat uyuyamaz buda uyuma bozukluklarına yol açar yetişkinlerde olduğu gibi bebeklerde eğer uyuduğunda bir sorun oluşuyorsa vücutta beyin bunu algılar ve sinirleri harekete geçirerek bebeği uyandırır bebeğin uyku sorunu çekmesine yol açar.

5.Anne Sütünü Reddetme
Bebekler uykuda beslenirse beyini bunun vücuda zararlı olduğunu anlayacaktır ve dildeki bakterilerin tat alma duyusunu engelleyecektir, bebek besin almamaya başlayacaktır. Anne sütündeki tadı zamanla beyin kabul etmediğinde bebekte bunu istemeyerek anne sütünü reddedecektir bebeğin uyurken beslenmesi alması zararlıdır.

 

[ilgiliicerik icerik_id=”668″]

 

Bebeğinizi Uyurken Beslemenin 5 Zararı 1

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.