Ürün İnceleme

Bebek Oyun halısı İncelemesi

 İşlerimin yoğunluğu sebebi ile bir süredir yeni yazı paylaşamadım.Bu zaman zarfında bebe biraz daha büyüdü ve kendisi için bir kaç ürün daha edindik.Bunlardan bir tanesi de ” oyun halısı ” oldu.Bebek oyun halısı almaya gerek var mı ? Oyun halısı ne zaman alınmalı ? Hangisini tercih etmeli ?

 Bebek Oyun Halısı Almaya Gerek Var Mı ?
Kişisel görüşüm; Kesinlikle bebeğiniz için bir oyun aktivite halısı edinmeniz faydalı olacaktır.Bebek jimlastik halıları ( O kadar çok ismi var ki – bebek oyun halısı , jimlastik halısı , bebek aktivite halısı , aktivite merkezi , bebek egzersiz halısı vs.) bebeğinizin zeka ve motor gelişimine,fiziksel ve duyusal gelişimine,kabiliyet ve kas gelişimine ciddi oranda katkıda bulunacaktır.
          Zaman içerisinde bebeğinizde ki gelişimi,oyun halısı üzerinde daha kolay gözlemleyebilir ve takip edebilirsiniz.
          Diğer bir önemli faydası ise bebeğiniz aktiviteler ile kendi kendine vakit geçirmeyi öğrenirken sizde bu kıymetli vakitlerde biraz olsun dinlenebilirsiniz : ) 

 Oyun Halısı Ne Zaman Alınmalı ?

          Bebeklerin 3-6 ay arası gelişiminde cisimleri tutma,uzanma,ses,renk ve şekillere tepki verme kabiliyetleri geliştiği için 3 aydan önce bebeğiniz için bir oyun halısı edinmek faydalı olacaktır.
          Biz oyun halısını 2,5 aylıkken edindik.Başlarda anneden uzaklaşmayı pek sevmese de,alışması için kısa aralıklarla oyun halısında zaman geçirmesini denedik.Bu denemeler zaman zaman başarılı olsa da genelde pek uzun soluklu olmadı : )
* 4 aylıkken durum biraz daha iyi hale geldi.Yarım saate kadar kendi başına keyifli zaman geçirebilmeye başladı.Bu da anne için çok kıymetli bir zaman dilimini oluşturuyor : ) 

 Hangi Oyun Halısını Tercih Etmek Gerek ?

          – İnternette kısa bir araştırma yaptığınızda bir çok markanın oyun halısı ürettiğini fark edeceksiniz.Bu markalar arasında daha önce oyuncaklarını tercih ettiğiniz,bildiğiniz ve güvendiğiniz bir tanesini seçerek tercihte bulunabilirsiniz.
          – Oyun halılarının hemen hepsi birbirine benzer özellikte olan ürünler.Aralarında ki en büyük fark,oyuncaklarında ki konsept değişikliği denilebilinir.Markaların kimisi orman,kimisi deniz, kimisi çiftlik hayvanları ile ilgili oyuncaklara yer vermiş.Göze sempatik gelen bir tanesi tercih edilebilinir.
          – Oyuncaklarının çokluğu ve işlevselliğine göre tercihte bulunabilirsiniz.Oyun halısından sökülüp,pusette ve elde kullanıma uygun olanlar tercih sebebi olabilir.
          – Oyuncaklarının uzun süre ilgi çekebilecek ve kullanılacak nitelikte olması,oyun halısı üzerinde zamanla keşfedebileceği farklı detayların ve gelişim aşamalarının olması tercih sebebi olabilir.
          – Ayrı ayrı alacağınız oyuncakları içinde barındırması tercih sebebi olabilir.(Kırılmaz ayna,diş kaşıyıcı,oyun yastığı,dönence gibi.)

 – Hiç bir markayı tercih etmeyip,kendi oyun halınızı oluşturabilirsiniz.Yandaki örnekte olduğu gibi yapımı çok zor olmayan ve daha ekonomik olan bir ürün geliştirebilirsiniz.Tasarımı tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış.

 Tinylove Maymun Adası Oyun Halısı İncelemesi 

          Öncelikle neden bu oyun halısını tercih ettiğimden bahsedeyim.
Tinylove markasının bir kaç oyuncağını daha önce edindiğimiz,memnun kaldığımız ve güvendiğimiz için ilk olarak bu markanın ürünlerine göz gezdirdim.Markanın “Tekmele ve Oyna Jimlastik Halısı” oldukça tercih edilen ve yorum alan bir model olarak dikkat çekiyor.Lakin kullanıcı yorumlarının bir çoğunda “tekmeleme oyuncağının 3 aylık bir bebeğin gücüyle çalışmadığı,bebeklerin ancak ilerleyen ay ve hatta yaşlarda bu oyuncaktan ses çıkarmayı başarabildikleri,oyuncak alındığında çalıştırmak ve ses çıkarmak için anne babaların ciddi katkıda bulunması gerektiği ” yorumlarına rastladım.

adorable bed child 2317019 1 - Bebek Oyun halısı İncelemesi

Hal böyle olunca ; bebeğin kendi kabiliyetlerini geliştirmesi ve kendi kendine zaman geçirmeyi öğrenmesi için aldığımız aktivite halısına müdahale etmek zorunda olmamız fikri pek hoşuma gitmedi.Ayrıca en önemli özelliği tekmeleyerek ses çıkartmak olan oyuncağın da,oynanabilirlik olarak pek uzun ömürlü ve ilerleyen ay ve yaşlarda çok ilgi çekici bir oyuncak olacağını düşünmüyorum.

       Tekmele ve Oyna Jimlastik Halısını seçeneklerden eleyince markanın diğer dikkat çeken ürünü ” Maymun Adası Oyun Halısı ” incelemeye başladım.Ve satın almakta karar kıldım.

Kutu İçeriği : 

 • Müzik çalan ve ışık saçan Maymun
 • Çekmeli titreyen Balina
 • Çıngıraklı Aslan
 • Diş kaşıyıcı
 • Karın zamanı yastığı
 • Ayna
 • Oyun halısı

Ürünün + (Artı) Yönleri : 

 • Kurulumu oldukça basit bir ürün.Kurmak ve toplayıp kaldırmak zaman almıyor.
 • Portatif bir ürün.İstendiğinde çanta gibi kola asarak kolaylıkla taşıyabiliyorsunuz.
 • Ürünün ana oyuncağı olan sesli ve ışıklı maymun,şuanda tekmeleyerek,ilerleyen yaşlarda da uyku arkadaşı olarak kullanılabilinir.
 • Diğer küçük oyuncakları puset ve beşikte kullanmak mümkün.
 • Halıda ki renk ve desenler ilgi çekici.
 • Halıda,bebeğinizin geliştikçe keşfedebileceği detaylar bulunuyor.
 • Ayna ve karın yastığı olduğu için sonradan almak zorunda kalmıyorsunuz.
 • Boyut olarak yeterli ebatlarda.
 • Ödüllü bir oyuncak.
 • Yıkanabilir özellikte.

Ürünün – (Eksi) Yönleri : 

 • Halı kalınlığı yeterli gelmeyebilir. (Biz altına battaniye serme ihtiyacı duyuyoruz.)
 • İndirim olmadığı taktirde fiyat olarak pahalı bir ürün.(Ancak indirimde satın alındığında fiyat / performans ürünü haline geliyor.) 
 • Oyuncak sayısı yeterli değil.(Aslında bu benim düşüncem değil.Genel kullanıcı yorumları bu yönde.Ben kendi adıma oyuncak sayısını yeterli buluyorum.)
 • Çin’de üretim yapılıyor.( Markanın etiketlerinde “Made in İsrael ” yazısı mevcut,lakin marka 2014 yılının başında Kanada menşeli – Maxi-Cosi,Quinny gibi markaların üreticisi –  Dorel Industries tarafından satın alınmıştır.Ve bir çok marka gibi o da Çin’de üretim gerçekleştirmektedir.)
 • Piyasada bulmak zor,belirli mağazalarda satışa sunuluyor.
Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu