Dekorasyon

Bebek odası dekorasyonu

Anne ve babalar hamilelik sürecinde bebeklerinin odasını hazırlamakta ve bebekleri dünyaya geldikten sonra ihtiyaç duyabilecekleri bütün eşyaları temin etmektedir. Bebek odalarının mutlaka gün ışığını görmesi gerekmektedir.

Bebeklerin dünyaya geldikten sonra zaman geçirecekleri odalarının güneş görmesi ve doğru bir şekilde dekore edilmesi gerekmektedir. Bebek odası dekorasyonu anne ve babaların en önem verdiği aşama olmaktadır. Doğru dekorasyonların oluşturulması bebeklerin gelişimi adına önemli olmaktadır. Odaların çok fazla sıkışık olmaması, karanlık olması, koyu renkler ile boyanmaması, kimyasal boya içeren mobilyaların kullanılmaması, aydınlatmanın bebeği yoracak şekilde olmaması ve açık renk mobilyalar tercih edilmesi gerekmektedir. Tercih edilecek olan mobilyaların ebatları çok büyük olmamalıdır.

Tüm bunların dışında Bebek odası dekorasyonu adına odada bulunması gereken eşyalara örnek olarak; bebek beşiği, gar dolap, komodin, ufak ebatlara sahip bir halı veya kilim, pembe veya mavi renklere sahip olan ya da ayıcık, çiçek gibi şekillere sahip olan perdeler, abajur ve annenin oturması adına koltuk yer almalıdır. Odanın duvarlarında mutlaka bebeğin dikkatini çekecek şekiller kullanılmalıdır.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu