Bebek

Bebek Masajı Nasıl Yapılır ?

BU BEBEK MASAJI YÖNTEMLERİ İLE BEBEĞİNİZE MASAJ YAPMAYI İHMAL ETMEYİN!

En değerli varlığınız olan bebeklerinize masaj yaparak onları rahatlatabilir, dokunarak onlara sevginizi geçirebilirsiniz. Eğer  masaj teknikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Bebek masajı yapmadan önce bebeğinizin altına yumuşak bir örtü sermeniz iyi olacaktır. Ayrıca bebek yağı ve üşümemesi için masaj yaptığınız yerlerini örtecek ince bir örtüyü de hazır edin. İsteğe göre rahatlatıcı bir müzikte çalabilirsiniz. Şimdi gelelim masaj tekniklerine…

6 basit yöntemle bebek masajı yaparak, bebeğinizin rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Yetişkinler kadar, bebekleri de masaj, son derece rahatlatacak ve iyi bir uyku uyumasını sağlayacaktır.

Baş masajı

Bebeğinizi yüz üstü başını oynatabilecek şekilde yatırın ve elinize de bebek yağı sürerek, alnından başlayarak, ensesine kadar yumuşak hareketlerle ve parmak uçlarınızla masaj yapın. Bebeğiniz rahatlamaya başlayacaktır.

Omuz masajı

Bebeğiniz yüz üstü pozisyondayken, başına masaj yaptıktan sonra, yine parmak uçlarınızla omuzlarına masaj yapmaya başlayın, tek taraflı olarak masaj yapın. Bir omuz bittiğinde , diğer omuza geçin. Omuzdan sırtın yarı hizasına kadar masajınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Sırt masajı

Bebeğinizin sırtına masaj yaparken, omurgasına zarar vermemek için, iki elinizi kullanarak, yukarıdan aşağıya doğru hafif hafif masaj yapın. Ensesinden, beline kadar bu hareketleri yapabilirsiniz.

Bacak ve kol masajı

Bebeğinizin baldırlarını ve üst bacak bölümünü parmak uçlarınızla hafif hafif ovun.

Aşağı, yukarı hareketlerle bebeğinizin baldırlarını ve üst bacaklarını parmak uçlarınızı kullanarak hafifçe ovalayın. Çok hoşuna gidecektir. Aynı şekilde, bacaklarına uyguladığınız bu tekniği, kolları içinde yapabilirsiniz.

Sırt üstü pozisyon

Bebeğinizi sırtüstü battaniyenin üzerine yatırın. Yavaş yavaş, boynundan masaj yapmaya başlayın ve göbek deliğine kadar yuvarlak hareketlerle ovarak masaj yapın. Ellerinizi her seferinde bebek yağı ile yağlamayı unutmayın. Bebek yağı, bebeğinizin hem cildine iyi gelecektir, hem de kaygan olacağı için masaj yapmanızı kolaylaştıracaktır. Aynı şekilde kol ve bacaklarının iç kısımlarını da ovmayı unutmayın.

Ayak masajı

Bebek masajı yöntemleri arasında son olarak ayak masajı yer almaktadır. Bebeğinizin ayaklarını elinize alın ve ayak bileklerinden, parmaklarına kadar aşağı yukarı hareketlerle masaj yapın. Ayak parmaklarını da ovmayı ihmal etmeyin. Masaj sonrası, bebeğiniz mışıl mışıl bir uykuya dalacaktır. Bebeğinize sevgi ile dokunulmak çok iyi gelecektir.

 

 

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu