Bebek

Bebek Bakıcısı Hangi Özelliklerde Olmalı?

Bebek bakıcısı seçerken bilhassa dikkatli olmalıyız. Çünkü bebek bakıcısı çocuğumuzla uzun zamanlar geçirecek olan kişidir. Ve çocuğumuza bakmasından önce çocuğumuzun güvende olması ve çocuğumaza zarar getirmemesi öncelikli şart olmalıdır. Sonuç olarak hiç tanımadığınız birine çocuğunuzu emanet edeceksiniz. Bu durum o kadar da kolay olmasa gerek.

Çocuk bakıcısı ararken aileler genel olarak diplomasi aramaktadırlar. Oysa çocuk gelişimi okumuş her insan bakıcı olmaya yatkın değildir. Önemli olan karakteristik özellikleridir. Çocuk bakıcısı tutmak için öncelikle seçmiş olduğunuz bakıcının kesinlikle güvenilir olması gerekmektedir. Ayrıca bakıcınızın sabırlı olması da önemlidir. Çünkü çocuk bakmak sabır işidir. Sabırlı bir bakıcınız olmadığı halde çocuğunuzla problemler yaşayacaktır. Bakıcı için diğer önemli bir husus ise bakıcınız kesinlikle iyi bir Türkce’ye sahip olmalıdır. Çünkü çocuğunuz dili onunla öğrenecektir. Ve dil yanlış kalıplar üzerine oturdulduğunda telafisi çok daha zordur. Çocuk bakıcınızda dikkat etmeniz gereken diğer bir önemli nokta ise; bakıcınız mutlaka çocukları sevmelidir. Yani mesleğini yalnızca para kazanmak için yapmamalı, çocukları da seviyor olmalıdır. Çocukları sevmeyen bir bakıcının çocuğunuza yeterli düzeyde yardım olamayacağı konusunda hem fikiriz. Bakıcınızda empati yeteneği de yüksek olmalıdır. Annenin duygu ve düşüncelerini anlayarak ona göre hareket edebilme özelliğini taşımalıdır. Bu şekilde bir özellik taşımadığı halde çok daha kötü bir vaziyet oluşacaktır. Ayrıca çocuklar çok fazla kaza geçirebilmektedir. Çocukların boğazında yiyecek kalma olasılığı çok yüksektir. Ya da ayakları takılıp düşebilirler, bayılabilirler ve daha birçok ihtimal söz konusu olabilir. Çocuğunuzu teslim edeceğiniz kişinin de bu husus da ilk yardım bilmesi önem taşımaktadır.

Yani; çocuklarınıza bakıcı seçerken dikkat etmeniz gereken ana hususlar bu şekildedir. Bu hususlara dikkat ederek doğru bir bakıcı seçimi yapmış olacaksınız.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu