Annegram.com

Çocuğunuzla Birlikte İzleyebileceğiniz Animasyon Filmleri

20.08.2018
170
Çocuğunuzla Birlikte İzleyebileceğiniz Animasyon Filmleri

Kışın en soğuk günlerinin yaşanacağı bu hafta içerisinde ailece yapabileceğiniz en güzel aktivitelerden bir tanesi beraberce film seyretmek. Biz de sizlere yardımcı olabilmek amacıyla hem çocuğunuzun hem de sizlerin zevk alarak izleyeceğini düşündüğümüz bir animasyon filmleri listesi hazırladık. İşte önerilerimiz:

1- Finding Nemo: Kayıp Balık Nemo

Oscar ödüllü, 2003 yapımı Pixar animasyonu Kayıp Balık Nemo, bir palyaço balığı olan baba Marlin’in, filmin en eğlenceli karakteri olan Dory ile birlikte,  oğlu Nemo’yu bulmak için harcadığı çabaları konu alıyor. Film, imdb en iyi 250 film listesinde şu an için 171. sırada ve puanı 8,1.

2-Up: Yukarı Bak

2009 yapımı, 2 Oscar ödüllü bir Pixar şahanesi olan Up, 78 yaşındaki Carl Fredericksen’in hayatı boyunca hayalini kurduğu macerayı yaşamak için Güney Amerika’nın vahşi doğasına yaptığı yolculuğu animasyonların o büyülü görselliğiyle anlatıyor. Filmle ilgili ilginç bir detay ise, filmde göreceğiniz binlerce uçan balon bağlayarak evi havalandırma sahnesinin birebir olarak Natioanal Geographic tarafından denenip test edilmesi ve test sonucuna göre bir evin gerçekten bu şekilde havalanabileceğinin ispatlanmış olması. Film imdb’nin en iyi 250 film listesinde şu an 105. sırada ve puanı 8,3.

3-The Incredibles: İnanılmaz Aile

2 Oscar ödüllü Pixar animasyonu The Incredibles, özellikle süper güçlere sahip kahramanların hikayelerinden hoşlananlar için önerdiğimiz bir film. Her bir üyesinin süper güçlere sahip olduğu Parr ailesinin kötülere karşı verdiği savaşı kahkahalarla izleyeceksiniz. Film, imdb’nin en iyi 250 film listesinde şu an için 241. sırada ve puanı 8,0.

4- Wall-e: Vol. İ

2008 yapımı, Oscar ödüllü Pixar animasyonunda, insanlar dünyayı terk ettikten sonra tek başına kalan Vol İ’nin gezegene gönderilen arama robotu Eve ile yaşadığı gezegenler arası maceraya tanık olacaksınız. Nefeslerinizi tutarak izleyeceğinizi iddia ettiğimiz Vol İ, imdb’nin en iyi filmler listesinde şu an 54. sırada ve puanı 8,5

5- Ratatouille: Ratatuy

2007 yapımı, Oscar ödüllü bir Pixar animasyonu ile bu yazımızı bitiriyoruz. Filmde, en büyük hayali ahçı olmak olan ve bu tutkusunu gerçekleştirebilmek için büyük bir mücadele veren tatlı fare Remy’nin hikayesini izleyebilirsiniz. En fare sevmez kişiye bile “ah canım Remy” dedirteceğine emin olduğumuz Ratatouille’yi es geçmemenizi öneriyoruz. Film, imdb en iyi 250 film listesinde şu an 200. sırada ve puanı 8,1.

Çocuğunuzla Birlikte İzleyebileceğiniz Animasyon Filmleri 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.