Hamilelik

40’lı yaşlarda Hamile Kalma

Belki de kariyerinize yoğunlaşmak için hamilelikten vazgeçmek veya doğru eşi bulmada zaman aldığını düşünüyorsunuz.  Veya belki de bir süredir bebek yapmak için uğraşıyorsunuz ve 40’ınız gelip gitti. Senin için yaşanan soru şu ki, “Ben çok geç bıraktım mı?”

Cevap hayır”! Hamile olma şansınızın sadece birkaç yıl öncesinden çok daha düşük olduğunu inkâr etmekle birlikte, 40’tan fazla kadın tasavvur ediyor.

40’lı yıllarımda doğal olarak hamile kalma şansım nedir?

40’lı yaşlarınıza ne kadar bağlı olduğunuza göre değişir. 40 yaşındayken gebe kalma şansınız, 40 yaşın ortasında yüzde beşten daha az bir değere düşen yüzde 20’dir (döngü başına ortalama yıllık gebelik oranına bağlı olarak) .

45 yaşından sonra, doğal olarak hamile kalma ihtimaliniz çok daha düşüktür . Menopozdan 15 yıl önce erken bir tarihte, yumurtaların sayısı düşmeye başlar.

Azalan doğurganlık sadece sahip olduğum yumurta sayısıyla ilgili değil. Aynı zamanda onların kalitesiyle de ilgili . 40’lı yaşlarınızda, yumurtalıklarınızın her ay saldığı yumurta yapısal sorunlara (kromozom anormallikleri) sahip olma olasılığınız daha yüksektir.

Yumurtalarınızdaki kromozom anormallikleri düşük yapma riskini artırabilir. Bu nedenle bu iki komplikasyon daha yaşlı kadınlarda daha sık görülmektedir .

Doğurganlık tedavisi ile hamile kalma şansım nedir?

Mevcut doğurganlık tedavileri göz önüne alındığında, daha yaşlı bir anne olarak hamile kalmaya çalışmak için daha iyi zaman olmadı .

40’lı yaşların başında, tedavi döngüsü başında canlı doğumda beşte birinde yaklaşık bir şansınız var demektir . 43 yaşından itibaren her 100 kadından birinde bir ila beş canlı doğumda başarı oranları düşüyor . 43’ten 44’ü aşkın bir sürede, kendi yumurtalarını kullanarak başarılı olma şansınız gerçekten çok az çünkü tüp bebek çevrimi başına gebelik oranı çok düşük. Bir bebeğe yakalanma şansınızı artıracağından, donör yumurta veya dondurulmuş embriyoların hamile kalması

fikrini keşfetmek isteyebilirsiniz.. Düşük yapma riski ve kromozomal problemler, 20’li ya da 30’lu yaşlardaki yumurta vericisinin yaşıyla uyumludur.

40’lı yıllarımda bebek sahibi olmanın artıları ve eksileri nelerdir?

Artıları

Muhtemelen 40’lı yıllarınızda çocuk sahibi olmayı beklemenin en büyük avantajı, kendileri için duygusal ve finansal açıdan hazır olduğunuzdur. Dünyayı görmek için vaktiniz oldu ve kariyerinizde mali açıdan ve rahatlığınız daha olası.

Eşinizle bir süre birlikte kaldıysanız, her koşulda birbirinizi tanıma şansına sahip olacaksınız. Bu, bir aileyi yetiştirmek için sağlam bir temel sağlayacaktır.

Yaşlı bir anne olarak, akıllıca ebeveynlik kararları vermek için iyi bir konumda olursunuz. Yaşam tecrübeniz, çocuk yetiştirme yaklaşımınızdan oldukça emin olduğunuz anlamına gelir . Bebeğinizin sağlığının yanı sıra bebeğinizin emzirmek için de emzirmek daha olasıdır .

Kariyerinizde kendinizi kurma vaktiniz olduğu için geliriniz daha yüksek olacaktır. Muhtemelen daha genç kadınlara göre daha hızlı ve daha yüksek ücret seviyesinde çalışmaya geri döneceksiniz . Yarı zamanlı çalışmaya geri dönseniz bile durum böyle.

Mali açıdan güvenceli olması avantajlıdır. Bir ila dört yaş arasındaki bir çocuğa bakmak için yılda yaklaşık 13.000 sterline mal olması bekleniyor .

40’lı yaşlarınıza vardığınızda, orada olduğınıza, bunu yaptığına dair bir fikriniz olabilir. Kendi ihtiyaçlarınızla daha az ilgileneceksiniz, bunun yerine çocuğunuza odaklanmaktan mutluluk duyacaksınız.

40’lı yıllarınızda hamile kalırsan, istediğin aileye tek seferde ulaşabilirsin! Doğal gebe eğer orta 40’lı itibaren, sen sahip iki şans bir tane var ikizler .

Menopoza yaklaşırken hormonlarınız yumurtalıklardan bir yumurta bırakmak için daha fazla çalışır. Bu genellikle ovulasyon sırasında iki yumurta bırakılmasına neden olur . İki yumurta döllenir ve uterusunuza implante edilerek, özdeş olmayan ikizler elde edilir.

Konsepte yardımcı olduysanız , verilecek folikül stimüle edici hormonlar da birden fazla bebek sahibi olma şansınızı artıracaktır .

40 yaşında hamile kalma olasılığı - 40’lı yaşlarda Hamile Kalma

Eksileri

Eğer hamile, hamileliğiniz boyunca bir takım ekstra bakıma ihtiyacınız olasıdır . Dolayısıyla aşağıdaki eksilerin çoğunun yaşam tarzı yerine sağlıkla ilgisi vardır.

Sağlık sorunları geliştirirseniz, doktorunuz gebeliğinizi yüksek risk olarak sınıflandıracaktır. Bu, endişe verici bir ses olabilir. Bunun anlamı, sizi ve doğmamış bebeğinizin olabildiğince iyi durumda olmasını sağlamak için ihtiyacınız olan bakımın alınmasıdır.

Yaşlanmak için genç bir kadının iki katı olma ihtimali var:

  • gestasyonel diyabet
  • pre-eklampsi
  • yüksek tansiyon
  • Plasenta praevia (düşük plasenta)
  • Plasenta ani duruş , plasenta rahim (rahim) duvarından uzaklaşıyorsa

40 yaşını aşmış kadınlar için doğum daha zor olabilir. Sahip olma olasılığınız daha yüksek:

  • Bir sezaryen
  • Bebeğiniz doğumda garip bir konumda
  • Bebeğiniz düşük doğum ağırlığı ile doğuyor
  • Bebeğin çok erken doğmuş olma

Yaşlandıkça kromozomal problemlerin ortaya çıkma ihtimali de artar . 40 yaş üstü kadınlarda doğan yaklaşık 200 bebekten biri Down sendromlu . Bu, 35 ila 39 yaş arasındaki annelerle doğan 700 bebekten biriyle ve 20 ila 24 yaşları arasındaki annelere doğan 1,500 bebekten biriyle karşılaştırılıyor .

Tüm kadınlara, gebelikte Down sendromu gibi genetik koşullar için tarama testleri sunulmaktadır . Bebeğinizin bir problemi olması riski vermek için sonucunuza yaşınız dahil edilecektir. Bu nedenle , kromozomal problemleri kontrol etmek için amniyosentez veya koryon villüs örneklemesi gibi teşhis testlerinin önerildiğini görebilirsiniz.

Maalesef, artan kromozomal problem değişiklikleri,düşük . 42 yaşındaki tüm hamile kadınların yarısı düşük yapmaktadır . Bu can kırıcı rakam, 45 yaş ve üstü kadınlar için dörtte üçü buluyor .

Sizi 40-plus anne-be-end olacak şekilde endişelendiren her şeyin uzun bir listesi var gibi görünebilir. Ancak, 40’lı yaşlarında, sorunsuz hamilelikleri ve mükemmel sağlıklı bebekler yaşayan çok sayıda kadın olduğunu unutmayın.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu