Sağlık

Theta Healing Yöntemi

Theta healing nedir ? Bu soru thetahealing tedavi yönteminin popüler olmasıyla birlikte insanlar tarafından sıkça sorulmaktadır. Theta healing, bir tedavi yöntemidir. Diğer tedavilerden farklı bir özellik barındırmaktadır. Bu özellik theta healing yönteminde insan beyninin oluşturduğu theta adlı frekans kullanılarak hastaların tedavi edilmesidir. Kişilerin bilinçaltını kullanan bu yöntem uyku ile uyanıklık arasında uygulanmaktadır. Uyku ile uyanıklık arasında uygulanmasının sebebi theta adı verilen frekans dalgaların uyku ile uyanıklık arasında beyin tarafından salgılanmasında dolayıdır. Alfa, beta bir beyin dalgası olan theta bu tedavi yönteminde kullanılmaktadır. Bilinçaltı ile tedavi yöntemlerinden biri olan thetahealing profesyoneller tarafından uygulanmakta ve doğru uygulandığında başarıya ulaşma ihtimali yüksek bir tedavi yöntemi olabilir.

Theta Healing Tekniği  Hastalarda Nasıl Kullanılır?

Theta healing tekniği son zamanlarda sıklıkla kullanılmakta ve popüler hale gelmiştir. Sıklıkla kullanılan bu tedavinin problemleri çözüme ulaştırdığı bilinmektedir. Peki bu şifanın, tedavinin tekniği nedir? İyileştirme işlemini nasıl yerine getirmektedir? Theta healing tedavisi de diğer tedavi yöntemleri gibi iyileştirme amacı barındırır. Hastalarda oluşan rahatsızlıkların bilinçaltı kullanılarak çözülebileceğini öngörülür. Theta healing tedavisi kazma yöntemini kullanmaktadır. Oluşan problemin bilinçaltında bir olumsuzluktan dolayı oluştuğunu öngörmekte ve bu olumsuzluğu bulmaya çalışarak iyileştirme işlemini gerçekleştirmeye çalışılır. Theta healing tedavisinde uygulanan kazma yöntemi uyku ve uyanıklık arasında soru-cevap şeklinde ilerlenir. Uyku ve uyanıklık arasındaki kişiye belirli sorular sorulmakta ve alınan cevaplarla sonuç öngörülmekte ve uygulanmaktadır.

Theta Healing Tedavisi Eğitimi

Theta healing profesyonel olarak uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi sistemi diğer tedavi yöntemi de diğer tedavi yöntemlerinde olduğu gibi profesyoneller tarafından yapılması gerekir. Bu sebeple bireylere thetahealing eğitimi verilir. Theta healing eğitimi alan ve bu işte profesyonelleşen kişiler theta healing tedavisi uygulayabilir. Uygulanan bu tedavi kişilerin bilinçaltı ile direkt olarak alakadar olduğu için faydalı olduğu kadar da tehlikeli olabilir. Bu sebeple thetahealing tedavi yönteminin profesyonel kişilerce uygulanması gerekir. Theta healing tedavisini uygulayan kişiler hastaların bilinçaltına girerek soru-cevap şeklinde sorunu bulmaya çalışır. Sorulan sorular karşısında alınan cevaplar kişileri soruna götürmekte ve problemin çözümüne yardımcı olur.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu