Dekorasyon

Eve Sinen Sigara Kokusu Nasıl Giderilir?

Sigara kokusu içilen ortamlarda sinen koku hem sigara içeni hem de sigara kullanmayanı oldukça rahatsız etmektedir. Eve sinen sigara kokusuaraca sinen sigara kokusu nedeni ile aradan saatler geçse ve evi, aracı havalandırsak dahi sigara kokusu bir türlü ortamı terketmemektedir. Aşırı sigara kokusundan rahatsızlık duyduğumuz ortamlarda sigara kokusunu azaltmak için bazı çözümler vardır.

Özellikle evde hazırlayacağımız elma sirkesi ve hamur kabartma tozu karışımı sigara kokusunu önlemeye bire birdir.

1- Elma sirkesi ve Hamur Kabartma Tozu Karışımı

Bir su bardağının içine 1 paket hamur kabartma tozunu dökün. Daha sonra elma sirkesini hamur kabartma tozunun üzerine yavaş yavaş dökün taşmamasına dikkat edin. Bu yaptığımız karşımı sigara içilen ortamda herhangi bir yere bırakın.Elma sirkesi ve hamur kabartma tozu bulunduğumuz ortamda buharlaşarak sigara kokusunu giderecektir.

Örneğin; evde hazırladığınız yarım bardak elma sirkesinin içerisine kabartma tozunu ekleyin ve odada 1 hafta boyunca kalsın. Sigara kokusu için karışım tam 1 hafta oda içerisinde etkili bir şekilde kalmaktadır. Ya da daha fazla etki sağlamak için küçük bardakların içerisine yarım ölçekler halinde bu karışımı hazırlayıp yerleştirin.

2- Türk Kahvesi

İkinci önerim ise Türk kahvesi çözümüdür. Kahve sigara kokusunu bastırarak ortamın kahve aroması kokmasını sağlayacaktır. Dekoratif olarakta kullanabileceğiniz tül keselerin içerisine kahvenizi koyun küçük kurdelalar ile ağzını bağlayın ve evin köşelerine yerleştirin. Kahve sigara kokusunu gidererek daha baskın hal almaktadır.

3- Yasaklamak!

Evde sigara içilmesini yasaklayabilirsiniz! Eşiniz, anneniz, babanız veya kardeşiniz evin içerisinde sürekli sigara içiyorsa sigara içilmemesi konusunda onları ikna edebilirsiniz. Ya da sigara içilen yerde kesinlikle camları ve perdeleri açmalısınız. İçi dolan küllükler boşaltmalı ve mümkünse dumanını içerisinde tutan kül tablalarını tercih edebilirsiniz.

4- Koku Gidericiler

Oda parfümleri, kokulu mumlar ve kokulu süs eşyalarını sigara içilen odada kullanabilirsiniz. Sigara kokusu giderici mum sayesinde hem ortamı güzel koku saracak hem de sigara kokusundan kurtulmuş olacaksınız.

5- Parçacıklar

Odadaki sigara kokusunu gidermek için oda içerisine kestiğiniz limon ve portakal parçalarını yerleştirebilirsiniz.

6- Sirke

Yoğun sigara içilen bir geceden sonra ertesi gün odanın içerisinde ki koku yanından geçmeye dahi engel olmaktadır. Bunun için odaya sirke dolu bardaklar veya sirke dolu kaseleri koyabilirsiniz. Bir kaç saat kalan sirkeler odadaki sigara kokusunu gidermektedir.

Bir önceki yazımız olan Evinizde Dar Odalar İçin Öneriler hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu