fbpx
Aşk & İlişkiler

Sevgilinizin Annesini Etkilemenin Yolları

İlişkilerde en büyük sınavlardan biri, sevgilinizin ailesine kendinizi tanıtmanızdır. Özellikle, erkek arkadaşınızın annesine kendinizi iyi tanıtmak ve tabii ki, kendinizi sevdirmek önemlidir. Bu tarz hassas durumlarda, duygusal davranmak yerine stratejik davranmak önemlidir. Peki, sevgilinizin annesini kazanmanın yolları neler?

Çekingen davranmayın

Büyük bulaşma nihayet gerçekleşti ve erkek arkadaşınızın annesiyle tanıştınız. Bu aşamada sadece erkek arkadaşınızın konuşmasını izlemek ve pasif kalmak yapacağınız en hatalı davranışlardan biri. Siz erkek arkadaşınızın yanında taşıdığı bir eşya değilsiniz! Hazır ilk aşamada kendinizi ona tanıtmaya çalışmalısınız. Konuşmaya çalışmanız, annesine saygı duyduğunuzun da bir göstergesidir. Sohbete katılın, soru sorun, konular ilginizi çekmese de ilgilendiğinizi gösterin. Ve asla somurtmayın!

Annesine sorular yöneltin

İnsanların en büyük zaaflarından biri kendilerini anlatmaya bayılmalarıdır. Annesiyle henüz tanışmış olsanız da, ona kendisiyle ilgili sorular sorarak ortamın yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Kendisiyle ilgili sorulara mutlaka cevap verecektir, böylece aranızdaki samimiyetin artmasını sağlamış olursunuz. Hatta erkek arkadaşınızın çocukluğu ile sorular sorabilir ve cevaplardan keyif aldığınızı belli edebilirsiniz.

Yardım teklif edin

Eğer annesinin evine davet edildiyseniz, masayı hazırlamasına ya da toplamasına yardım edebileceğinizi belirtmelisiniz. Bulaşıkları mutfağa götürebileceğinizi söyleyin. Büyük ihtimalle size izin vermez, ancak bunu sormanız oldukça zarif ve kibar bir davranıştır. Ancak, sakın sormadan masayı toplamaya kalkmayın! Bu sefer de sınırlarını ihlal ettiğini düşünüp, eksi puan alabilirsiniz.

Eliniz boş gitmeyin

Buluşma öncesinde erkek arkadaşınıza annesinin neleri sevip sevmediğini sorun. Sevdiği bir çiçeği, tatlıyı ya da hobisi olan herhangi bir şeyi hediye edin. Eliniz boş gitmemeniz hem kibar hem de “müstakbel gelin” nitelikleri taşıdığınızı kanıtlayacaktır.

İltifat edin

SEVGİLİNİZİN ANNESİNİ ETKİLEMENİN YOLLARIDozu aşıp sırnaşıklık derecesinde iltifat edin demiyoruz. Fakat, genel bir konuda iltifat etmeniz aranızdaki diyalogu güçlendirecek bir adımdır. Örneğin yaptığı yemekleri ya da evinin dekorasyonunu çok beğendiğinizi belirtebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu