Hamilelik

Lohusalıkta Gecelik alırken nelere dikkat edilmeli

Aile kurma sürecinin en önemli dönemlerinden biri olan ve birçok ailenin hayalini kurduğu bebek yapma ve hamilelik içerisinde birçok süreç barındırmaktadır. Özellikle anne adaylarının bu dönemde dikkat etmesi gereken birçok şey bulunmaktadır. Bu süreçte doğacak olan bebeğin sağlığına dikkat edilmesi gerektiği kadar annenin sağlığına da dikkat etmek önemlidir. Bu dönemde annenin sağlığını ve rahatlığını sağlamak çoğunlukla babaya düşmektedir anca annenin de kendi çapında yapacağı bazı şeyler vardır. Özellikle kilo alımı da başladıktan sonra giyeceği şeylere özen göstermek anne adayının sorumluluklarından bir tanesidir. Hamileyken giyeceği şeylere özen göstermesi gereken anne adayı uyurken dahi ne giydiğine özen göstermeli hatta lohusa gecelik ürünlerinden dahi faydalanmayı düşünmelidir. Bu anne adayını hem iyi hissettirecek hem de rahat ettirecek bir koşuldur. Gün içinde ne giydiğiniz kadar neyle uyuduğunuzun da önemi vardır.


Hamilelikten sonraki süreçte de bunlar çok önemlidir. Lohusa dönemi olarak adlandırılan bu süreç anne adayının yeni birçok şeyle karşılaşacağı bir süreçtir. Lohusalık depresyonu bu dönemde oldukça büyük önem taşımaktadır. Anne ve özellikle baba adayı kendini bu sürece hazırlayıp buna göre hareket etmelidir. Birçok misafirinizin de olacağı bu süreçte kendinizi iyi hissetmeniz biraz zor olsa da araştırmalarını yapıp en azından kendinizi hazırlamanız önemlidir. Ayrıca bebeğinizi de kucağınıza alacağınız bu süreçte stresten uzak durmanız önem taşımaktadır.


Anne adaylarının lohusalık döneminde kendince yapabileceği en önemli şeylerden bir tanesi bu süreçte giydiklerine dikkat etmek olacaktır. Özellikle çocuk doğduktan sonra ameliyattan çıkmış olan anne adayı dikişlerine de dikkat edecek şekilde hamile lohusa gecelik ürünlerinden faydalanabilir. Bu ürünleri günümüzde birçok firma üretmektedir. Alırken dikkat edilmesi gereken birçok koşul bulunmaktadır. Hamilelik sürecinde pijamanızı hazırlamak sizler için faydalık olacaktır. Aksi takdirde uğraşmak istemeyeceğiniz bir sorun haline dönüşebilir.


Bir başka konuya değinecek olursak, anne adaylarının bu süreçte dikkat etmesi gereken en önemli şeylerden biri nasıl uyuduklarıdır. Hamile gecelik veya lohusa pijama takımlarını alırken sizi en rahat hissettirecek, pamuksu yapısı bulunan ve sizin üşümemenizi veya terlememenizi sağlayan ürünlerden faydalanmak en doğrusu olacaktır.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu