Sağlık

İzmit Rinoplasti – Burun Estetiği ve Sağlığı

Rinoplasti ameliyatı, burun estetiği ameliyatı olarak da bilinmektedir. Burundaki şekil bozukluklarının giderilerek burnun yeniden yapılandırılması için gerçekleştirilen bir estetik operasyon seçeneğidir. Rinoplasti ameliyatı, izmit rinoplasti merkezimizde başarı ile gerçekleştirilebilmektedir. Bu ameliyat seçeneği kadınlarda 17 yaşından itibaren, erkeklerde ise 18 yaşından itibaren uygulanabilmektedir. Tüm dünyada en yaygın estetik operasyonlardan birisi olan burun estetiğinde yaş sınırı olmasının temel sebebi kalıcı ve sağlıklı bir sonuç elde edebilmektedir. Yaş sınırının altındaki dönemlerde gelişim devam ettiği için kalıcılık ve yüksek başarı yakalanamayabilmektedir.

Rinoplasti Ameliyatı Gerektiren Durumlar

Rinaplasti ameliyatı yapılan durumlar, kişinin burun yapısından memnun olmadığı her durum olarak nitelendirilebilmektedir. Burun bölgesi, yüzümüzün merkezinde bulunmaktadır. Bu nedenle yüz görünümündeki rolü de yadsınamayacak kadar fazladır. Burun yapısını beğenmemek kişide özgüven azalmasına veya mutsuz hissetmeye sebep olabilmektedir. Bu durumlarda rinoplasti operasyonu ile istenilen burun yapısına kavuşmak mümkün olmaktadır. Rinoplasti operasyonu yapılan sık durumlar şu şekilde listelenebilmektedir:

  • Burun yapısında eğrilik olması
  • Kemerli bir burun yapısı olması
  • Burun yapısının küçük veya büyük olması
  • Burun yapısında asimetrinin söz konusu olması
  • Burun ucu düşüklüğü
  • Burun basıklığı
  • Burun ucu sivriliği
  • Burun deliklerinde asimetri
  • Burundaki şekil bozukluklarının kişide solunum problemlerine sebep olduğu durumlar

Rinoplasti Ameliyatı

Burun estetiği ameliyatı, hastanın durumuna göre farklı teknikler kullanılarak yapılabilmektedir. Bu noktada mutlaka dikkat edilmesi gereken husus ise mutlaka uzman bir doktorla çalışmaktır. Burun estetiği ameliyatı doğrudan yüz bölgesinde gerçekleştirilen ve yüksek uzmanlık isteyen bir ameliyat seçeneğidir. Bu nedenle tecrübe sahibi hekimler tarafından yapılması istenilen sonuca ulaşma konusunda oldukça önemlidir. Burun estetiği ameliyatı, genel anestezi altında yapılabileceği gibi çok ufak müdahale gerektiren durumlarda lokal anestezi ile de yapılabilmektedir. Ortalama 2 saat kadar süren ameliyatın sonunda hasta aynı gün içerisinde taburcu edilebilmektedir. Ameliyat sonrasında hastanın yapması gerekenler hekimi tarafından detaylı olarak açıklanmaktadır. Ortalama 3 hafta içerisinde burun estetiğinin sonuçlarını görebilmek mümkündür. Burnun şekil yapısının tam olarak oturması ise yaklaşık 6 ay kadar sürmektedir.

Rinoplasti (burun estetiği) ameliyatı kocaeli rinoplasti merkezimizde başarı ile yapılabilmektedir.

Burun estetiği fiyatları ve ön görüşme için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Randevu Tel :  +90 543 621 65 28
WhatsApp Hattı : +90 543 621 65 28
İnstagram : @drturgutyuce

Web: https://www.turgutyuce.com

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu