Bebek

Bebekler İçin Güneş Kremi Seçimi

Bebekler İçin Güneş Kremi Seçimi

Doğumundan itibaren bebeğinizin cilt bakımını aksatmadan yerine getirdiniz. Peki,  sıcak yaz döneminde güneş ışınlarının bebeğinizin cildine ciddi oranda zarar verebileceğini biliyor musunuz?  Bu zararı engellemenin tek yolu ise bebeklerin hassas cilt yapısı ile uyumlu olan bir güneş kremi kullanmanızdır. Bu noktada karşımıza çok sayıda farklı marka tarafından formüle edilen onlarca güneş kremi çıkacak. Hangisini tercih etmeniz gerektiği konusunda kararsız kalabilirsiniz.

Deneyimli anneler güneş kremi tercihini yüksek koruma faktörlü ürün çeşitleri arasından yapıyor. Bu sayede güneşin zararlı UVA ve UVB ışınlarına karşı bebeklerin cildini koruma altına almayı başarıyor. SPF 50+ güneş kremi kullanmak isteyen anneler ise Mustela markası tarafından hazırlanan ürünlere yöneliyor. 70 yıldır dermatoloji alanında pek çok farklı araştırma yapan bu markanın bebekler ve çocuklar için özel olarak formüle ettiği güneş kreminin ideal seçeneklerden biri olduğunu belirtmek gerekir.

Bu güneş kremi suya karşı dayanıklı olduğundan bebeğiniz ile birlikte gittiğiniz yaz tatillerinde de gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Yapışkan bir kalıntı bırakmadığından bebeğinizin cildine sürdükten sonra geriye kalan partikülleri ekstra bir temizleme işlemi ile ayıklamanıza gerek kalmıyor. Bununla birlikte ciddi ağırlık hissi yaratmıyor ve yapışkan bir his de bırakmıyor. Dolayısıyla bebekler güneş kremi kullanımı esnasında herhangi bir rahatsızlık yaşamıyor.

Güneş kreminin en önemli özelliklerinden biri de cildi nemlendiriyor de rahatlatıyor olmasıdır. Bebeklerin cildinin havlu ile kurulanmasına ya da kıyafetlere karşı da  dayanıklı bir yapıya sahip olduğundan sıklıkla tekrarlanması ve sürekli olarak kontrol edilmesine gerek kalmıyor. Bebeğin cildine sürüldüğünde anında emiliyor ve bu nedenle  güneş kremi sürdükten sonra bebekleri giydirmek için uzun süre beklemeye gerek kalmıyor.

Tüm bu özellikler annelerin güneş kremi tercihini Mustela markası tarafından formüle edilen üründen yana kullanmasını beraberinde getiriyor.  Üstelik markanın ürünlerine ulaşmak için uzun bir uğraş vermeye de gerek yok. Mustela.com.tr adresine tıklayarak ürünleri inceleyebilir ve güneş koruması konusundaki blogları okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Hemen şimdi markanın internet sitesine tıklayarak bebekler için özel olarak formüle edilen diğer ürün çeşitlerini fiyatları ile birlikte inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu