Anne

Bebek odasında çiçek bulundurmak ve zararları

Bebek odasında çiçek bulundurmak ve zararları oldukça fazladır, çünkü bitkiler geceleri karbondioksit verdiği için bebeğinize olan zararı da oldukça yüksektir bu yüzden de sizler olabildiğince bebek odanız da herhangi bir bitki bulundurmamanız yararlı olacaktır. Solunum yollarına karşı herhangi bir belirtili zararlar bulundurmaz fakat yine de ufak bir payda olsa etkisi olduğu için sizler odanız da çiçek yetiştirmek yerine evinizin balkonun da ya da çevresin de yetiştirmeniz daha iyi olacaktır. Geceleri karbondioksit verdiği oksijen aldığı için geceleri odada çiçek bulundurmak tehlikeli bir durumdur aynın zamanda da çok sevilen çiçekler arasında olan sarmaşık, nergis gibi birçok çiçekler de zehirleyici bir etki göstermektedir. Bu yüzden de sizler bebeklerinizin odasına kesinlikle topraklı çiçekler bulundurmayın ve sağlığını riske atmayın.

Aslında birçok doktor bu durumu savunurken son günlerde de tam tersine bir savunma yapan doktorlar da mevcuttur. Bebeklerin odasında çiçek bulundurmanın faydalı olacağını da belirtenler bulunuyor. Fakat bu güne kadar kanıtlanmış olan bitkilerin gündüzleri karbondioksit alıp oksijen vermesi geceleri ise oksijen alıp karbondioksit vermesi kanıtlanmış sonuçlar arasındadır. Buna istinaden de sizler bebeğinizi karbondioksit dolu bir odada uyutmak istemeyeceksinizdir. Kesinlikle bebeklerin odasına herhangi bir bitki koymanız ve onların daha sağlıklı büyümesi için Hijyene de oldukça fazla önem gösterin. Böylelikle de sağlıklı huzur için bebeğinizi büyüteceksiniz ve herhangi bir kuşku altında kalmayacaksınız.

Daha Fazla Göster

Ali Uygar

Lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde tamamlamıştır.Mezuniyetinin ardından Konya'da çeşitli danışmanlık merkezlerinde anormal gelişen çocuklarda davranış ve duygu durum problemleri üzerine sağaltım çalışmaları yürütmüş, ailelere danışmanlık hizmeti vermiştir.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu