fbpx
Bebek

Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri

Bebek battaniyesi örgü modelleri‘ kendi içinde onlarca farklı türe ayrılabilir. Geleneksel tek tip battaniyeden ziyade çok farklı modellerde kullanılmaktadır. Özellikle üzerindeki örgü modelleri buna dikkat edenler için önem teşkil edebilir.

Genelde sıcak tutan battaniyelere öncelik verilebilir, bu modellerin üzerinde değişik örgü motifleri bulunur. Tığ işi, motif makinesiyle yapılmış modeller, kurdele süslemeli, el örmesi bebek battaniyesi örgü modelleri bulunabilir. Ayrıca erkek ve kıza ait olmak üzere bu modeller değişiklik gösterebilmektedir. Erkeklerde mavi renk kullanılırken kızlarda genelde pembe renk kullanılmaktadır. Tığ modellerin üzerinde şirin hayvan modelleri çoğunlukla kullanılmaktadır. Bu tiplemeler genelde aşırı basit göz yormayan çocuklara uygun tipte örülmektedir. Deniz temalı modellerede rastlanabilir, bunların dışında sadece tek renkten oluşan modeller artık çok kullanılmaz. Birbirini tekrar eden şekiller bu battaniyelerin üzerinde bulunabilir. Yine bu şekiller manasız gözüksede genelde kare şekilde birbiri ile uyumlu örülmektedir. Bu modellerin içerisinde başka bir şekil ya da minik hayvan karakterleri olabilir.

Bazı bebek battaniyesi örgü modelleri kurdele gibi tamamlayıcı nesneler kullanılabilir. İnce olan modellerin üzerinde birbirinden bağımsız ufak şekiller yer alabilmektedir. Gökkuşağı şeklinde sade renkli örgü modellerinin yanında uyumlu bereler de örülebilmektedir. Bu bereler battaniye ile aynı renk ve şekilde olabilir. Bu şekilde battaniyelerin dışında şifon battaniyelerde sıklıkla kullanılmaktadır. Şİfon modellerin kenarlarında örgüler olabilir, bu örgüler dantel benzeri şekillerde ya da düz renklerden oluşabilmektedir. Örgü çocuk battaniyelerinin tamamını da oluşturabilirken bazılarında sadece orta ya da kenar kesimlerinde bulunabilir. Tüm bunların dışında bazı modeller içine girilebilir olabilr ya da kapanabile battaniyelerde mevcuttur. Örgü ise bu gibi battaniyelerde daha farklı yerlerde yer alır, genelde şekil varsa üstünde ve ortasında yer alır.

 

ÖRGÜ MODELLERİ İÇİN TIKLAYIN

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu