Güzellik

Yüzdeki istenmeyen tüyler nasıl geçer?

Yüzdeki istenmeyen tüyler nasıl geçer?Yüzde ve özellikle de yanaklarda oluşan başlangıçta sarı olan fakat çeşitli müdahalelerle koyulaşan kıllardan nasıl kurtulunur? Yanaklardaki kılları ameliyatsız, epilasyon yapmadan yok etmek mümkün mü? Piyasadaki tüy dökücü kremler vs. ürünler yüzde kullanılır mı? Bu ve buna benzer daha bir sürü soru mevcut. Bu tür soruların yanıtını şimdi webde araştırdığım kadarıyla vermek istiyorum.

Yanak Kıllarından Kurtulma;Yanak kılları genelde erkeklerde oldukça fazla görülen bir kıl sorunudur. Birçok erkek bu kıllardan kurtulmak için lazer tedavisi uygulamaktadır. Aynı zamanda bazı kremler kullanarak da bu kıllardan kurtulma yoluna giden erkeklerde mevcuttur.Yanaklardaki kıllardan kurtulmak için en iyi yöntem olarak uzmanlar lazer epilasyon yöntemini önermektedirler. Bazı web sitelerinde ve forumlarda da bazı yöntemler mevcut. Bu yöntemleri deneyen var mı bilmiyorum ama sıkça karşılaştığım için paylaşmak istiyorum.

Taze kesilmiş ve sıkılmış bir limonun suyu ve tuzu (tercihen kaya tuzu) karıştırın (ılık bir suda). Yüzünüzdeki istenmeyen tüyleri jilet kullanmadan temizleyin(cımbız, ağda, vs… ile) .Karışımı bir pamuk yardımızla bu bölgeye uygulayın. Sabahleyin akan suyla temizleyin(Sabun kullanmadan).
Bu işlemi 3 akşam deneyin. Kıllar yavaş yavaş azalacaktır fakat bu bölgeye jilet uygulamayın. 2-3 denemede kıllarda belirgin bir şekilde azalma olacaktır.

Yukarıdaki yöntemi deneyen arkadaşlar varsa bilgi vermeleri bizler açısından da iyi olacaktır. Veya kendinize özel denediğiniz yöntemleri de yorum olarak bırakabilirsiniz…

Diğer yazımız olan Anne Sütü Nasıl Artar?Bhakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu