fbpx
Yaşam

Yılbaşı Sofralarının Olmazsa Olmazları

Yılbaşı sofrası hazırlarken herkes damak zevkine ve bütçesine uygun olan yiyeceklerle sofrasını süsleyecek, sofralar en çok da dost muhabbetleri ile zenginleşecek. Yılbaşı sofranızın her zaman hazırladığınız sofralardan farklı olması için, yılbaşına özel bir kaç küçük önerimiz var;

  • Sofranızın dekorasyonunda kırmızı ve yeşil renklerini kullanabilirsiniz. Kırmızı ve yeşil yeni yıl süslenmelerinde en çok kullanılan renkler. Kırmızı peçeteler, yeşil mumlar, sofrayı renklendirmek için kullanacağınız çam kozalakları ve simli yıldızlar sofranızı yılbaşına yakışır ve her gün kurduğunuz sofralardan farklı hale getirecek.
  • Sofranızda yeterince meze olduğundan emin olmalısınız. Mezeler hem davet sofrasını zengin gösteriyor hem de tabiri caizse gözümüzü doyuruyor. Market ve şarküterilerden hazır mezeler alabileceğiniz gibi, kendiniz de hazırlayabilirsiniz.
  • Yılbaşı sofrası denince herkesin aklına hindi gelir. Marifetli ve zamanı olan anneloglar marifetlerini konuşturadursun, evde yapmayı tercih etmezseniz market ve kasaplardan pişirmeye hazır veya meze formunda hindi yemeklerini de tercih edebilirsiniz.
  • Yılbaşı sofralarının klasik tatlarından biri de içine kestane katılmış lezzetlerdir. Kestaneli pasta veya kestaneli pilav tercih edebilir, ya da sadece fırında kestane kızartabilirsiniz.
  • Yılbaşı klasiklerinden biri de kütük pasta. Pastanelerden hazır şekilde alabileceğiniz gibi biraz uğraşarak kendiniz de yapabilirsiniz.
  • Yeni yıl tatlılarında en çok zencefil ve tarçın tercih ediliyor. Tarçınlı veya zencefilli kurabiyeleri sofralarınıza renk katmak için kullanabileceğiniz gibi, küçük paketler halinde gecenin sonunda misafirlerinize hediye olarak da verebilirsiniz.

Yılbaşı geceniz bollukla dolsun.

Daha Fazla Göster

Rabia KANATLI

Çeşitli eğitim kurumlarında uzun yıllar yetişkinlere ve çocuklara psikolojik danışmanlık yaptım ve bu süreçte çocukların gelişimleri, sosyal ortamda kazandıkları becerileri, karşılaştıkları problemleri ve çözüm bulma yöntemlerini yakından inceleyip ailelere ve çocuklara rehberlik yaptım. Şuan çocuk ve aile seminerleri vermeye de devam etmekteyim.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu