Tüp Bebek

Tüp Bebek Yöntemleri

Her çift mutluluğunu taçlandırmak için çocuk sahibi olmak ve hayatta tadılabilecek en güzel duygulardan biri olan ebeveyn olma hissini yaşamak ister. Ancak anne ya da babadan kaynaklanan bazı sağlık sonuçları neticesinde çocuk sahibi olmayan çiftlerde, birçok sorun ortaya çıkar ve ilişkinin temeli büyük bir darbe alır. Modern teknolojinin kullanıldığı tüp bebek merkezleri insanlara çok istedikleri çocuk sahibi olma hissini yaşatmak için ülkemizde ve tüm dünyada uzun süredir çalışmaktadır. Yakın geleceğe kadar sorulan tüp bebek yöntemi nedir şeklindeki bilgi edinme soruları, günümüzde de pek fazla değişmemiştir.

Tüp bebek yöntemi nedir şeklinde merak eden çiftler, tüp bebek merkezleri ile bağlantıya geçme konusunda çekimser kalabilmektedir. Ülkemizdeki toplum yapısı, örf ve adetlerden kaynaklanan bu çekimser tutum, çiftin çevresinin tepkisinden korkması ile devam eder.Tüp bebek yöntemi nedir şeklinde herhangi birisine sorunca çiftin yeterli olmadığını düşünecek insanlardan korkan çift, bu sorunu uzun süre boyunca tüp bebek merkezleri ile görüşmek yerine kendi başına çözmeye çalışmaktadır. Özellikle erkekten kaynaklanan sorunlarda baba adayı bu durumun çevresi tarafından duyulmasını istemez. Tüp bebek merkezleri civarında dahi görünse, arkadaşlarının erkekliğinden şüphe edeceğinden korkar. Tüp bebek yöntemi nedir tarzındaki sorularını her zaman kendi içerisinde çözmeye çalışan erkekler, kuşkusuz pek fazla yol kat edememektedir.
Bilinmesi gereken en önemli gerçek, tüp bebek tedavisi başarı oranının anne yaşına ve yumurta kalitesine bağlı olduğudur. Tüp bebek merkezleri tarafından tedavi edilen çiftlerde anne adayının yaşı ne kadar genç ise tüp bebek yöntemi sonucu gebe kalma ihtimali de o kadar yükselir. Bu nedenledir ki tüp bebek yöntemi nedir sorusunu dahi uzman tüp bebek merkezleri ile görüşemeyecek kadar utanan bir çift, ileride tedavi olarak çocuk sahibi olma ihtimallerini azaltmaktadır.

Tüp bebek merkezleri ile irtibata geçmek için geç kalınan her gün, tüp bebek tedavisi ile çocuk sahibi olabilme imkânını da aynı oranda azaltmaktadır. Bu nedenle son zamanlarda internet ortamındaki arama motorlarında, tüp bebek yöntemi nedir şeklindeki aramaların sayısı oldukça fazlalaşmıştır.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu