Tüp Bebek

Tüp Bebek Tedavisini Olumsuz Etkileyen Faktörler

Tüp bebek tedavisinde çiftlerin sabırlı olmaları ve tedavinin gerekliliklerini düzgün bir şekilde yerine getirmeleri çok önemlidir. Bu uygulama uzun süren ve zorlu bir süreci kapsar. Bebek sahibi olamayan çiftlerin belki de son şansları olan uygulamanın dikkatle takip edilmesi ve özenle hareket edilmesi çok önemlidir.

 Tabi ki tüp bebek yönteminde bazı olumsuz faktörler de mevcuttur. Bunlardan biri anne adayının 38 yaşından büyük olmasıdır. Yumurta kalitesini ve rezervini ciddi anlamda etkileyen bir faktördür. Anne adayının yaşı icabı, artık bünyesindeki yumurtalık sistemi ağır ve yetersiz olarak çalışmaktadır. Bu yüzden sağlıklı yumurta toplamak güç olabilir.
İkici önemli faktör ise erkeğin spermlerinin yapısal bozukluğu, azlığı ve ya hareketsizliğidir. Bu da tedavide olumsuz etki yaratabilir. Çünkü alınan spermlerin içinde sağlıklı sperm bulmak ve o spermleri sağlıklı yumurta ile döllemek güçleşecektir.
Tüp bebek yönteminde uygun merkezi seçmek ve uygulamayı düzgün takip eden bir ekip ile çalışmak ta çok önemlidir. Gerektiği kadar titizlik göstermeyen merkezlerde uygulamanın başarısız olması kaçınılmazdır.
Ayrıca çiftlerin tedavinin olumsuz gelişmesi durumunda umudunu yitirmesi ve depresif bir ruh haline girmeleri de tedavinin tekrar denenmesini olumsuz yönde etkilemektedir. Özel sağlık kuruluşlarını tercih eden kişiler bu uygulama için harcadıkları maliyeti bir sonrakinde karşılayamadıkları için de tedavi olumsuz cevap verebilmektedir. Oysa Devlet hastanelerinin bu hizmeti verdiğini unutmamak gerekir.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu