Anne

Sezaryen mi normal doğum mu?

Sezaryen mi normal doğum mu?

Sezaryen mi normal doğum mu? Sorusuna ilişkin olarak birçok doğum şekilleri doktorlar tarafından yönlendirilmektedir, genellikle son günler de sezaryen doğumun bir hayli artışı gerçekleşmektedir. Bunun en büyük sebebi ise kadınların normal doğum da daha fazla acı çektiği ve bu acıyı yok etmek adına sezaryen doğumu tercih ettiği gözlemlenmektedir. Haklı olarak da bu seçenek en doğru olarak bilinen seçenektir. Çünkü bir kadın doğum yaparken çekmiş olduğu acı anlatılamaz ve dünyanın en büyük acılarından birisi olarak bilinmektedir. Bu anlamda da bu acıdan korkan ve bu acıyı yaşamak istemeyenler sezaryen doğum tercih etmekte ve bu anlamda da acısız ağrısız bir doğumu gerçekleştirmektedir. Eskiden sezaryen doğumlar olası sorunlar da kabul görülen bir yöntemdi, fakat teknolojinin ilerlemesi ile artık bu tarz doğumlarda risk payı sıfıra indirgenmiştir.

Sizler de ağrılardan kurtulmak ve korkunuzu yenmez için sezaryen doğumu tercih edebilirsiniz, böylelikle de bu seçenek ile birlikte de artık daha iyi bir şekilde ağrısız bir doğumu elde edeceksiniz. Anne genel de iki gece hastanede kalır ve sonrasında da ağır kaldırmamak şartı, kendini yormaması şartı ile de evine gidebilir. Ağrıyı ve riskleri en aza indirmek için sezaryen doğum oldukça büyük bir önem kazanmaktadır. Anne ile bebeğin bağının daha kuvvetli olması için normal doğumu seçerler fakat bu süreç zaten anne karnında başladığı için normal doğum yerine ağrısız ve riskin en aza indirgendiği sezaryen doğum tercih edilmelidir.

Daha Fazla Göster

Ali Uygar

Lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde tamamlamıştır.Mezuniyetinin ardından Konya'da çeşitli danışmanlık merkezlerinde anormal gelişen çocuklarda davranış ve duygu durum problemleri üzerine sağaltım çalışmaları yürütmüş, ailelere danışmanlık hizmeti vermiştir.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu