Hamilelik

Sezaryen mi Normal Doğum mu Tercih Etmeli?

Hamileliğin final sorusu: sezaryen mi normal doğum mu ?

Doğum çocuğunuza kavuşabilmeniz için yapılması gereken bir eylem. Doğum öncesi ve doğum süresince amaç çocuğunuzun ve sizin sağlıklı bir şekilde tüm süreci tamamlamanız. Bu süreçte aslında önemli olan yöntem değil sonuçtur. Yani sonuca ulaşmak için bir çok yöntem var ve bu yöntemlerinde kendi içinde avantaj ve dezavantajları var.Dolayısıyla sezaryen mi normal doğum mu , ne önemi var siz sağlıkla bebeğinizi kucağınıza aldıktan sonra.Doğum yöntemine mümkün olduğunca erken karar vermek çok önemli. Bu süreçte en büyük karar anneye düşse de doktorunuzun yaklaşımı sizi yönlendirmesi de çok önemli. Tabi ki bu durumda doktor tercihiniz de ayrı bir önem taşıyor. Karar verirken doktorunuzdan sizin ve bebeğiniz açısından gerekli bilgileri almalısınız. Normal doğuma engel olacak herhangi bir sağlık durumu söz konusu mu? Doktorunuz hangi doğum yöntemini öneriyor? Bu soruların cevaplarına göre kararınızı vermelisiniz.

sezaryan dogum - Sezaryen mi Normal Doğum mu Tercih Etmeli?

Bunların dışında hamilelik süresince oluşan bazı durumlardan dolayı sezaryen doğum olmasını gerektirebilir. Bu durumun oluşup oluşamayacağını bazen doktorunuz da ön göremeyebilir. Hamilelik süresince bebeğinizin konumu ve ana rahmindeki durumu sizin sezaryen doğum yapmanıza neden olabilir. Eğer doktorunuz sezaryen doğumu öneriyorsa bu mutlaka sizin ve bebeğinizin sağlığını korumak içindir. Ülkemizde doktorunuz doğum tarihinde izinli diye sezaryen doğuma yönlendirme oldukça sık karşılaştığımız bir durumdur. Ancak bu yeterli bir sebep değildir. İstemediğiniz bir durumun size son dakika dayatılmasına izin vermeyin. Bir diğer sorun ise ilk çocuğu sezaryen ile dünyaya getiren bir annenin ikinci çocuğunda da sezaryene yönlendirilmesidir. Kesinlikle ilk doğumu sezaryen yapan bir anne ikinci doğumu da sezaryen yapacak diye bir şey söz konusu değildir.

normal dogum - Sezaryen mi Normal Doğum mu Tercih Etmeli?

Gerekli koşullar sağlanıyor ve doktorunuz sizi tatmin edecek gerekli bilgileri veriyor ve vajinal doğumu öneriyorsa yapmanıza engel olacak bir durum yoktur. Tabi ki tüm bunlar için doktorunuzla aranızda bir güven ilişkisi olmalıdır. Eğer doktorunuza güvenmiyorsanız doktorunuzu değişirmelisiniz. Etraftan duyduğunuz bilgilerden ziyade doktorunuza danışın, bol bol okuyun ve videolar izleyin. Doğum konusunda içinizi en doğru bu şekilde rahatlatabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.Unutmayın ki önemli olan bebeğinizi sağlıklı olarak kucağınıza alabilmektir.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu