Sağlık

Şampuan Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Saçınızı tanıyın ve saç tipinizi bilin. Saçlarınız için uygun bir şampuan seçmeniz, saçlarınızın daha iyi görünmesini ve daha iyi şekil almasını sağlar.

Saç tipinizi belirlemek için, dermatologlardan yardım alabilir ve saç tipinizi belirleyebilirsiniz. Saç tipinizi belirledikten sonra, saç tipinize uygun şampuan kullanarak, daha güzel saçlara sahip olabilirsiniz.

Vücudunuzun zarar görmemesi için, tercihinizi organik şampuanlardan yana kullanabilirsiniz. Ama piyasadaki birçok şampuan doğal bitkilerden üretildiğini söylesede içinde zararlı kimyasallar bulunabiliyor. Bu tür şampuanların içindeki kimyasallar, saç deriniz tarafından emilerek size zarar verebilir. Bu sebeple gerçekten organik olan şampuanları tercih etmeniz daha faydalı bir tercih olacaktır.

Ayrıca şampuanınızın daha çok köpürmesi, saçınızı daha iyi temizlediği anlamına gelmez. Şampuanınızın daha çok köpürmesini, saç yıkama suyunun sıcaklığı ve şampuanların içindeki kimyasallar da etkiler.

Saçlarınızı, her gün ve sık sık yıkamak da size zarar verebilir ve sağlığınızı etkileyebilir. Ayrıca her yıkamada saçlarınızı birden çok şampuanla yıkamak da size ve saçlarınıza zarar verebilir.

Kendi sağlığınız ve saçlarınızın sağlığı için, şampuan seçiminize ve saç yıkama şeklinize dikkat etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu