Annegram.com

Deride İzi Giderme Nasıl Yapılır?

29.03.2019
56
Deride İzi Giderme Nasıl Yapılır?

Deride İzi Giderme Nasıl Yapılır?

Trafik kazaları, kesici aletlerle yanlışlıkla yaralanma, kötü ameliyat dikişleri ve benzeri durumlarda deride kalan yara izleri fazla belirgin olabilir ve bu durum bizim sosyal yaşantımızı etkileyebilir. Deride bulunan izler bazen özellikle insanın gençlik dönemlerde yaşadığı psikolojik travmalar sonucu jilet ve faça ile kendisine zarar vermesi sonucu oluşabilir. Toplum tarafından iyi karşılanmayan deri izlerinin giderilmesi, kişinin sosyal yaşantısına devam edebilmesine ve kendi ruhsal psikolojisini düzeltmesine yardımcı olabilir.

Deri İzi Giderilmesi İçin Tedavi Yöntemleri Nedir?

Ameliyat sonrası izler, bıçak ya da kesici aletler tarafından zarar görme, kötü atılan dikişler ve trafik kazası gibi nedenlerden oluşan deri izlerinin giderilmesi için eğer ciddi boyutta bir iz durumu bulunuyorsa ameliyat ile cerrahi yöntemlerle kötü görünen deri çıkartılabilir ve tekrardan estetik dikiş atılarak izin kaybolması sağlanabilir. Ameliyat herkes için kesin çözüm olmasa da bazı hastalar için sonrasında kullanılan merhem desteğiyle birlikte tamamen ortadan kaldırılabilir. Cerrahi yöntemin dışında medikal tedavi uygulanılarak da skar doku üzerinde belirli bir düzelme gerçekleştirilebilir. Deri izinin çok derin olmaması durumunda lazer tedavi yöntemine başvurulur.

Deri İzini Gidermek İçin Kime Danışmalıyım ?

Deride İzi Giderme Nasıl Yapılır? 1Doç. Dr. Burhan Özalp kedisine deri izi giderme konusunda yıllardır tecrübe kazandırmış ve bu konu üzerinde uzmanlaştırıp profesyonel bir ekiple birlikte sizlerin tedavi sürecinizde yanınızda olacaklarına güvenebilirsiniz. Eğer sizi hem psikolojik açıdan hem de sosyal açıdan rahatsız eden deri izleriniz varsa çekinmeden muayeneye gelerek sizlere uygun tedavinin uygulanması sonucunda bu sorundan kurtulabilirsiniz. Daha fazla bilgi için internet sayfasına göz atabilirsiniz : BuhanOzalp.com

Deride İzi Giderme Nasıl Yapılır? 2

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.