Güzellik

Sade Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaja yeni başlayanlar için özellikle sade makyajın nasıl yapıldığı merak edilir. Makyaja tamamen hakim olunmadığı için de sade bir başlangıç yapılmak istenir.

Aynı zamanda ağır makyaj yerine günlük makyajı tercih edenler de sade makyajı tercih etmektedir.

Sade Makyaj Nasıl Yapılır?

  • Makyaj öncesinde tenin güzel olması önemlidir. Tenin pürüzsüz olması makyajın hem etkisini, hem de kalıcılığını artırmakta ve görünümün kusursuz olmasına yardımcı olmaktadır. Bu sebeple makyaja başlamadan evvel cilt temizliği çok iyi bir şekilde yapılmalıdır.
  • Cilt iyi bir biçimde temizledikten sonra cilt tipine uygun bir nemlendirici cilde uygulanır. Bu işlem makyajın hem kalıcı olmasını sağlar hem de cildi korur.
  • Sürülen nemlendirici cilt tarafından emildikten sonra, yüzdeki kusurları örtmek için fondöten kullanılır. Yüzdeki renk tonu farklılıkları kaybolana dek işlem uygulanır.
  • Özellikle göz altlarına ve burun kenarlarına kapatıcı kullanımı ihmal edilmemeli, fırça ya da sünger yüzde gezdirilirken fondöten göz kapaklarına da sürülmelidir. Bu şekilde uygulanacak olan far daha kalıcı olacaktır.
  • Göz makyajında gözleri büyük göstermek için siyah ya da kahve rengi tonlarındaki bir göz kalemi hemen üst kirpik diplerine sürülmelidir. Şayet gözler iri ise, küçük göstermek için göz içine siyah kalem sürülebilir.
  • Göz kapaklarına doğal tonlarda bir kahverengi far sürmek ve fırça yardımı ile dağıtma işlemini yapmak muazzam neticelere vesile olacaktır.
  • Göz makyajının ardından tamamlama için son adıma geçilir; kirpiklere rimel sürülür. Rimeli kirpiklere sürdükten sonra göz makyajı tamamlanmış olacaktır.
  • Elmacık kemiklerine doğal pembe tonlarında bir allık sürmek ve makyajı ruj ile bitirmek önemli bir makyaj sanatıdır. Allıkla aynı benzer tonlarda bir ruj kullanmak makyajın doğal bir görünüm kazanmasına yardımcı olacak ve sade makyajın tamamlanmış olmasına yardımcı olacaktır.
  • Lila, koyu kahverengi ve mürdüm rengi gibi renk tonlarından kaçınılmalıdır.
  • Rimel uygulamasında tek kat rimel yeterli olacaktır.

Her hanımın halihazırda bir güzelliği vardır. Mühim olan, bu güzelliğin gün yüzüne çıkarılmasıdır. Bunun için de makyaj bir araç, makyajda ruj uygulaması da ince bir detay ve sanattır güzelliği büyülü hale getiren. Kesinlikle fazla makyaj ve abartı daha verimli yanılgısına düşülmemeli, aksine doğallığa en yakın sade makyajın etkili olduğu bilinmelidir. Kişide etki oluşturan ve sadece belli kusurları gideren türdeki makyaj uygulaması doğru olanıdır. Kişiyi değişime, olduğunun aksi görünüme bürüyen makyaj pek önerilmez.

Sade Makyaj Nasil Yapilir 1024x682 - Sade Makyaj Nasıl Yapılır?
Sade Makyaj Nasıl Yapılır?

Ruj uygulamasında da benzer durum söz konusu olmakla beraber sade ve doğal görünümlü, makyaj ve ten tonu rengi ile uyumlu olan ruj uygulaması her daim tercih nedeni olması gerekir ve etkisi ilk etapta görünecektir ki, kişide hoş ve zarif bir görünüm etkisi oluşturacağından uzmanların da naçizane tavsiyesidir sade, sanatsal ve doğal etkili ruj uygulaması.

Zamanla ruj türlerinde ve renklerinde değişim, tabiri caizse gelişim meydana gelmektedir. Olumlu yönde de ürünler gelişim gösterirken, uygulama sürecinde pek benzer verimlilik görülememektedir. Kişilerde makyaj ve ten uyumluluğunda çalışmalar oluşmuştur. Artık bir kesim çapraz renk uygulamalarına başvurmaktadır. İlerleyen zamanlarda durum ne gösterir bilinmez ama günümüzde hâlâ popüler olmayı, beğeni kazanmayı başarmış bir yöntem değildir. Hâlen ten rengi ile ve yüz şekli ile uyumlu makyaj ve dolayısıyla da ruj uygulaması da uyum gerektirmektedir.

Neticesel söyleme bakılacak olursa; ten rengine yakın fondöten sürülmüş dudaklara yine ten rengine yakın tonlarda doğal yapılı ruj uygulaması makbuldür. Özellikle de hafif ve sade halde olması önemlidir.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu