Güzellik

Pudra Nasıl Sürülür?

Her makyaj malzemesi gibi pudraların da nasıl sürüleceği bilinmelidir. Her ne kadar kaliteli ürünler kullanılsa da doğru yöntem kullanılmadıkça istenilen düzeyde verimli makyaj elde edilemez. Pudralar, cilt kusurlarını kapatmak için kullanılan en önemli makyaj ürünlerindendir.

Pudra Sürme Yöntemleri

  • Tek başına sürülecekse öncesinde altına hafif nemlendirici sürmek gerekir.
  • Fondöten üzerine sürülecekse kullanılacak olan pudranın oldukça ince kıvamlı ve ince katmanlı olması gerekir. Çünkü fondöten (fondöten nasıl sürülür) zamanla yüzde yağlanma yapabileceğinden pudra ile fondöten sonrası bitiş yapılmalıdır. Cildin doğal yağ üretiminin ve aynı zamanda fondötenin neden olduğu yağlanmanın önüne geçmenin en etkin yoludur pudra sürmek.

Pudra seçiminde önemsenecek ipuçları

  1. İnce ve toz yapıda olmaları dolayısıyla saydam yapıdaki pudralar tercih edilmelidir. Çünkü yüzde varlığı belli olmayan pudralar makyajın kalitesini artırır.
  2. Kaliteli ve içeriğinde paraben ve kanserojen ya da sağlığa zararlı kimyasal içermeyen pudralar seçilmelidir. Piyasada mevcut birçok pudra çeşidi kalın ve ciltte sivilce, akne gibi sorunlara yol açmaktadır.
Pudra Surme Taktik ve Incelikleri 1024x682 - Pudra Nasıl Sürülür?

Pudra Sürme Taktik ve İncelikleri

İyi ve kaliteli pudra seçildikten sonra en önemli noktaya, makyaj sanatının icraatını nitekim sıra gelir. Evvela pudra ince ve hafif katmanlı olarak sürülmeli ve bu işlemde uygun bir sünger veya ince telli fırça kullanılmalıdır. Unutulmamalıdır ki, yüze sürülen kalın pudralar ne kadar düzgün ve özentili yapılırsa yapılsın yine de yüzde yapay bir maske varmış gibi istenmeyen bir görüntüye neden olur.  Pudra rengi cilt tonuyla uyumlu veya yakın tonlarda olmalıdır.

Açık tenli hanımların kesinlikle koyu tonlarda pudra sürmeleri gerekir, zira yüzde maske varmış gibi kötü bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla açık renk pudra sürmeleri uygun olacaktır. Koyu renkli pudralar esmer bayanlar (esmer makyajı) için idealdir. Halk arasında pudranın leke ve kusurları kapattığı hususundaki yanlış algı bir kenarda dursun, asıl işlevi makyajın sabitleşmesi sağlamaktır. Işıltılı pudralar ilgi ve odağın kişide toplanmasını sağlar. Pudralar, ne fazla ne de az sürülmemeli, gerektiği ölçüde ve yeteri düzeyde sürülmelidir. Ayrıca çok fazla ve sıkça pudra sürülmesi ciltte pullanma ve soyulmalara neden olmaktadır.

İlk Defa Pudra Sürme Aşaması

Pudra kullanmaya yeni başlayan hanımların ilk etapta uzman tavsiyelerine göre uygun renkler sürmeleri uygundur. Cilt tahrişi ve istenmeyen görünümlerden kaçınmak için kaliteli ürünler seçilmelidir. İnce kıvamlı pudralar ilk adımda sürülmeli ve fazla miktarlardan kaçınılmalıdır. Sünger yardımıyla uygulama yapılması ilk adım verimliliği için önemlidir.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu