Güzellik

Peeling Nasıl Kullanılır?

Cildinizde yıllar geçtikçe biriken bir takım yara izleri, güneş lekeleri, akne izleri gibi görünümü bozan izler söz konusu olur. ölü deri katmanları cildimiz üzerinde bir maske gibi durur ve cildimizin canlılığını, parlaklığını kötü yönde etkiler. Bu durumda cildimizi eski ve canlı haline geri getirmek için peeling kullanırız.

Peeling cildi gençleştirmek, deriyi yenilemek ve görünümü iyileştirmek için kullanılan kimyasal bir uygulamadır. Bu uygulamada kimyasal asitler kullanılır. Böylece cildin üzerindeki artıklar ciltten ayrılmış olur. peelingte kullanılan çok sayıda kimyasal ajan olmasına rağmen en çok karşılaştığımız glikolik asit, alfa hidroksi asitler ve salisilik asit türevleridir.Peeling uygulamasında yüz her zaman ki gibi temizleme sütü ve tonik ile temizlendikten sonra yüze sürülür. Peeling göz çevresine uygulanmaz. Uygulama sırasında dairesel hareketlerle masaj yaparak peeling’in etkisi arttırılır. Farklı bekleme sürelerine sahip peeling uygulamasının sonunda cilt iyice durulanır ve destek olarak nemlendirici kremler kullanılır.
Peeling uygulaması sırasında ve ya sonrasında cildinizde kızarıklıklar kaldı ise ve kısa dönemde geçmiyor ise yanlış ürün kullanıyor olabilirsiniz. Ürünü daha hafif içerikli bir ürün ile değiştirmek iyi olacaktır. Peeling haftada bir ve ya iki kez uygulanabilir. Daha fazla olması cildin tahriş olmasına neden olabilir.


Peeling’e alternatif olarak kullanılan lif ve keseler mevcuttur. Bu tür bir uygulamada peeling’in etkisine benzer bir etki yaratır. Fakat kullanımından kaynaklanan bazı sıkıntılarla ciltte tahriş söz konusu olabilir.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu