Ürün İnceleme

Oyun Halısı ve Dönenceler

Çocuk büyütmek anne ve babalar için gerçekten zor bir görevdir ve çok büyük sorumluluk ister. Özellikle bebeklerin 0-3 yaş arası bakımı ailelere maddi ve manevi ağır sorumluluk yükler.
Bu yazımızda başta oyun halısı ve bebek dönenceleri olmak üzere bu amaçla üretilmiş oyuncaklardan bahsedeceğiz.
Çocukların uyku problemi, yemek problemi, tuvalet alışkanlığı kazanması, yürümeyi öğrenip ilk adımlarını atması konusunda anne ve babalara yardımcı olacak, bebekleri sıkmadan, eğlence ve oyun ile hayatlarındaki önemli adımları atmasında onlara yardımcı olacak bazı oyuncak ve bebek gereçleri geliştirilmiştir.
Özel yumuşak ve renkli kumaşlardan üretilen ve üzerlerinde bir panele bağlı olan müzikli ve sallanan oyuncaklara sahip oyun halıları özellikle anneler ev içerisinde meşgul iken hem bebeklerini hijyenik, rahat ve güvenli bir alanda işleri bitene kadar bebeklerini bırakmaya yarar. Siz işinizle ilgilenirken bebeğiniz yumuşacık oyun halısında, oyuncakları ile birlikte keyifli vakit geçirebilir. Oyun halısı üzerindeki oyuncaklar genellikle eğitici amaçlıdır bebeklere renkleri, sayıları, dokular arasındaki farkı, sesleri ve sebep sonuç ilişkilerini öğretecek eğitici oyuncaklar ‘dır.

Birazda bebeklerin için hem gece hem gündüz uyku problemlerine yardımcı olmak amacı ile üretilen bebek dönenceleri ürünlerinden bahsedelim. Bebeklerin oyun parke, yatak veya beşiklerine takılan ve genelde kafasının hemen üst kısmına denk gelecek şekilde kurulan dönenceler, 3-4 ana farklı modelde piyasada bulunur. Müzikli ve projektörlü dönenceler en gelişmiş dönence grubudur. Tüm dönenceler üzerinde sallanan sevimli oyuncaklar bulunur ve pil ile çalışan uzun süre bebeğinizi rahatlatacak, gevşetecek melodiler çalarak bebeğinizin başının üstünde yavaşça dönerler. Hem rahatlatıcı müzik hem de dönen oyuncaklar bebeğinizin ilgisini çekip onları izlemeye başlar ve yavaş tatlı bir uykuya dalıp gider. Hatta uzaktan kumandalı ve karanlık odada tavana değişik ışıklar yansıtarak hem gece lambası hem de bebeğinizi büyüleyecek efektler yaratan gelişmiş dönencelerde piyasada bulabilirsiniz. Bebeğinizin uyku problemi var ise dönencelerin gerçekten işe yaradığını belirtmek isteriz.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu