Anne

Mama Sandalyesi nasıl seçilir ?

Katı besinlere geçmek şüphesiz sizin ve bebeğiniz için öenmli bir kilometre taşlarından biridir.Bebeklere yemek yedirmek hem yeni lezzetler hemde bebeğinizin sosyal gelişimi için önemli bir sosyal gelişim aşamasıdır.Ailece masada oturduğunuzda bebekler ailenin ve masanın bir parçası olmayı severler.Bebekler genelde masada sizlerin nasıl yemek yediğini izleyerek onları kopyalamak isterler mesela bardaktan su içmek isterler bu da bebeklerin öğrenmelere gereken yeni becerileri kolaylaştırabilir.

Bebeğinizin yemek saatlerinde rahat ve güvenli bir biçimde yemeğini yedirmek için doğru mama sandalyesi seçmeniz gerekir.İşte sizlere doğru mama sandalyesi seçmeniz için bir takım ipuçları:

Emniyet kemerleri sağlam bir mama sandalyesi seçin

Sağlam ve rahat emniyet kemeri bebeğinize yemek yedirirken hem onu güvende tutacak hemde bebeğiniz yemek yerken rahat etmesini sağlayacaktır.Bu da size huzur verecektir.

Temizlenmesi kolay bir mama sandalyesi tercih edilebilir.

Temizlenmesi kolay olan bir mama sandalyesi ve mümkünse çıkarılabilir tepsiye sahip bir bebek sandalyesi seçmeniz sizin için iyi olacaktır.

1.Çok yönlü mama sandalyelerini tercih edebilirsiniz.

Bazı mama sandalyeleri çocuk koltuğuna veya çocuk sandalyesine dönüşebiliyor buda çocuğunuz büyüdükten sonra mama sandalyesini farklı amaçlarla kullanmanıza yarar.

2.Ayalarlanabilir mama sandalyesi modellerini tercih edin.

Mama sandalyesinin yükseklik veya tepsinin genişlik ayarı olmasına dikkat edin bebeğiniz büyüdükçe ve kilo aldıkça sıkışmamasını sağlayabilirisinziz

3.Geniş tabanlı mama sandalyelerini tercih edin.

Geniş tabanlı mama sandalyelerinin devrilmesi daha zordur.Dengeyi kontrol etmek için sandalyeyi elinizle bir kaç defa kontrol etmeyi unutmayın!

4.Ayak dayama yeri olan mama sandalyelerini tercih edin.

Ayak dayama yerleri bebeğiniz için çok konfor verici ve rahat özelliktir.Bu modelleri seçerek bebeğinizin rahat etmesini sağlayabilirsiniz.

5.Tekerlekli modeller taşımayı kolaylaştırır.

Bunlar, bir sandalyeyi mutfaktan yemek odasına taşımayı kolaylaştırır. Yanlışlıkla devrilmeyi önlemek için tekerleklerin kilitlendiğinden emin olun.

Mama sandalyesinden düşerek bebekler çok ağır şekilde yaralanabilir.Bu nedenle her zaman çocuğunuzu denetleyin ve gözünüz üzerinde olsun.Biz izler için Mama Sandalyesi için Güvenlik İpuçları‘nı derledik mutlaka bu yazımızı okuyun ve güvenlik tavsiyelerine uyun.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu