fbpx
Çocuk

Mama Sandalyesi için Güvenlik İpuçları

Çocuklar belirli bir yaşa geldiğinde ve oturmayı öğrendiklerinde bazen yemek yedirmek çok zorlu bir sürece sebep olabiliyor.Mama sandalyeleri tam bu anlamda ebeveynlerin çok işine yaradığını söyleyebiliriz.Hem çocuğa daha yemek yedirmek hemde yemek yedirirken çocuğun oyalanmasını sağlayan mükemmel bir icat.Peki Mama sandalyesi kullanırken nelere dikkat etmeliyiz ? Bu yazımızda sizlere mama sandalyesi için güvenlik ipuçlarını derledik.

1.Mama sandalyesinin devrilmeyeceğinden emin olun.


Mama sandalyesini düz bir zemine veya altında herhangi bir eşyanın olmadığından emin olur.Mama sandalyesini kurduktan sonra gerekirse elinizle kontrol edin.

2.Mama Sandalyesinin ayaklarının kilitlendiğinden emin olun.


Mama Sandalyeleri genellikle katlanabilir olduğu için mama sandalyesini açarken ayaklarının yerine geçtiğini kilitlendiğinden emin olur.

3.Eminiyet kemerlerinin takıldığından emin olun.


Çocuğu mama sandalyesine bıraktıktan sonra mutlaka emniyet kemelerini takın.Bu çocuğunuzun kayıp düşmesine ve ciddi yaralanmasını engelleyecektir.

4.Mama sandalyesini tezhagın veya masanın yanına bırakmayın.


Çocuğunuz bir masa veya yanındaki tezgahtan destek alıp kendini itip sandalyeyi devirebilir.Bunun için çocuğunuzu tezgah ve masa gibi eşyalardan uzak tutun.

5.Çoğuğu yanlız bırakmayın.


Çocuğu asla mama sandalyesinde yalnız bırakmayın ayrıca etrafında başka çocuklar varsa mama sandalyesine tırmanmasını ve üzerinde oyun oynamasını engelleyin.

6.Masaya kitlenen mama sandalyesi modellerini tercih edin.


Çocuklar genelde ayaklarıyla yanındaki bir masa vb gibi şeylerdend estek alıp mama sandalyesini devirebilir.Bunun için masaya sabitlenme özelliği olan mama sandalyeleri var bunları ttercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu