Moda

Kız Çocuklarının Giysi Seçimi

Bütün anneler kızlarını cicili bicili giydirmek ister. Onlara güzel kıyafetler ve tokalarla, renkli ve ışıl ışıl bir hava katmak isterler. Ama kız çocukları da erkek çocukları gibi yalnızca çocuktur. Kıyafet seçimi sırasında bunu unutmamakta fayda vardır.

Kız çocuklarına kıyafet seçerken mümkün olduğu kadar onları koruyacak giysiler seçmekte fayda vardır. Hoş elbiseler içerisinde uzun süre sakin kalamayacaklarını ve henüz çok fazla gelişmemiş refleksleri ile dökmeyi ve saçmayı da ihmal etmeyeceklerini bilmek lazım.Yeni moda kıyafetler yıllar içerisinde biraz değişse de kız çocuklarının hepsinde sıkça görülen pembe ve mor takıntısından vazgeçme zamanı geldi. Kadın kıyafetleri gibi görünen ağır abiyelerden ve şeker pembe kabarık elbiselerden kurtulup, artık sarı bol bahçıvanlar, tiril tiril şile bezi elbiseler ve rahat hareket etmesini sağlayacak kol kesim pantolonlar ile çocuklarınıza çocukça bir özgürlük tanıyın.


Kız çocuklarının ayakkabı seçimi de önemlidir. Ayakları için ortopedik tabanlı ve ayağı saran yumuşak ayakkabıları alın. Ayaklarının hem sağlıklı gelişmesi hem de güzel görünmesi için ayakkabı seçimi çok dikkat edilmesi gereken bir konudur.Kız çocuklarının özellikle gelişme ve ergenliğe giriş çağında idrar yolu enfeksiyonu olmaması çok önemlidir. Bu yüzden çocuğunuza ayaklarını ve belini korumasını öğretmeli, onu riske atmamalısınız.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu