fbpx
Güzellik

Kırışıklıklar İçin Doğal Botoks

Kırışıklıklardan kurtulmak için türlü türlü kremlere para harcamak zorunda değilsiniz. Kendi mutfağınızda doğal bir şekilde çok basit malzemelerle hazırlayabileceğiniz bu maske karışıklıklardan kurtulmanıza yardımcı olacak.

Özellikle doğum sonrası derinin esnemesiyle birlikte bayanlarda kırışıklıklar meydana gelmektedir. Hem çatlakların oluşması hem de derinin sarkması nedeniyle kötü bir görünüm oluşur.

Bu kötü görünüm sadece dış görünüş olarak bayanları etkilemiyor aynı zamanda özgüven kaybına ve kendini beğenmeme sonrası psikolojik rahatsızlıkları da tetikliyor.

Doğal botoks yerine estetik merkezlerinde yapılan botoks da tercih edilebilir. Fakat bu botokslar geçici olup hem de maliyetli operasyonlardır. Ortalama bir botoks 6 ay kadar gider. 6 ayın ardından deri tekrardan eski haline dönmeye başlar, bu yüzden yenileme işlemi yaptırmalısınız. Ortalama bir botoks işlemi ise 1000 – 1500 TL arasındadır. Bu fiyat derinizin durumuna göre de değişkenlik gösterir.

Kimyasal botokslar etkisini hemen gösterirken doğal yöntemler ise düzenli kullanımla birlikte etkisini gösterir. Bu yüzden hemen yılmadan düzenli bir şekilde uyguladığınızda daha uzun soluklu sonuçlar aldığınızı da göreceksiniz.

Kırışıklıklar İçin Doğal Botoks Tarifi

MALZEMELER:

  • Yarım muz
  • 3 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 yemek kaşığı bal

NASIL YAPILIR?

Muzuezerek homojen bir karışım elde edinceye kadar karıştırın. Yüzünüze karışımı uygulayın. Yüzünüzde gerginlik hissedene kadar bir15-20 dakika bekleyip ılık suyla durulayın. Bu maske tüm cilt tipleri için uygundur. Bir iyileşme fark edene kadar bir hafta kadar günlük uygulayabilirsiniz. Daha sonra haftada bir kere uygulamanız yeterli olacaktır. Sonuçları bir iki günde görmeyi beklemeyin.

Bu tür doğal maskelerin etkisi, kimyasallarla dolu kozmetik ürünlerine göre biraz yavaştır. O yüzden birazcık sabır, müthiş sonuçları getirecek.

Daha Fazla Göster

Rabia KANATLI

Çeşitli eğitim kurumlarında uzun yıllar yetişkinlere ve çocuklara psikolojik danışmanlık yaptım ve bu süreçte çocukların gelişimleri, sosyal ortamda kazandıkları becerileri, karşılaştıkları problemleri ve çözüm bulma yöntemlerini yakından inceleyip ailelere ve çocuklara rehberlik yaptım. Şuan çocuk ve aile seminerleri vermeye de devam etmekteyim.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu