fbpx
Aşk & İlişkiler

İlk Buluşmaya Nasıl Gitmeli?

Yeni bir ilişkiye başlamak oldukça zordur. Karşı tarafı tanımak gerekir. Tanımadığınız kişiyle ortak noktaları bulmak gerekir. Hem doğal olmak hem de biraz rol yapmak gerekir. İlk buluşmalar he zaman biraz gergin olur.

Elbette önemli ola iç güzelliğidir ancak karşınızdakinin sizi beğenmesi için ilk başta dış güzelliği de oldukça önemlidir. Bu nedenle karşı cinsle ilk buluşmanızda ne giyeceğinize dikkat etmelisiniz.

Giyim konusunda kadınların işi çok daha zordur. Çünkü birbirinden farklı elbiseler, pantolonlar etekler arasında seçim yapmak ya saçlara şekil vermek gibi büyük büyük dertleri vardır. Ve tabi ki güzel olma zorunluluğu…

Öncelikle ilk buluşma için seçeceğiniz kıyafetten başlayalım. Bir erkekle ilk buluşma için abiye hiç de uygun değildir. Sadece abiye değil ciddi iş kıyafetler de karşı tarafı gerecektir. Siz en yakın arkadaşınızın düğününe gider gibi giyinmiş, süslenmişken karşınızdaki insanın kot pantolon, tişörtle karşınıza çıkması sizin de moralinizi bozacaktır.

Çok ağır giyinmemek için çok da sıradan giyinmeniz de olmaz. Siz çizgi film karakterinin baskılı tişörtünü giymişken karşınızdaki adam takım elbise de giymiş olabilir. Hiç belli olmaz. Bu nedenle seçeceğiniz kıyafet parlak olmayan, abartısız ama şık ve zarif göründüğünüz bir elbise olmalıdır.

İlk buluşmada ayakkabı seçimi de önemlidir. Kesinlikle yüksek topuklu bir ayakkabı seçmemelisiniz. Çünkü zaten gergin olacaksınız bir de takılıp düşerseniz gün boyu keyfinizi hiçbir şey yerine getiremez.

İlk buluşma için makyaj hafif olmalıdır. Sadece sizi bakımlı gösterecek, güzelliğinizi ön plana çıkaracak kadar makyaj yeterlidir. Zaten ağır makyajı zorunda kalmadıkça tercih etmemelisiniz. Doğal bir görüntü her zaman daha iyidir.

Ve saçlarınız. İlk buluşmada saçlar da bütün kıyafetinizi tamamlamalı. Yani saçlarınız abartısız ancak bakımlı görünmeli.

Bütün bunlara dikkat etikten sonra ilk buluşma için hazırsınız demektir.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu