fbpx
Aşk & İlişkiler

İlk Buluşmada Ne Yapmalı?

Karşı cinsle ilk buluşma oldukça engebelidir. İki taraf da şaşkın olduğu için ortam en ufak şeyde gerilecektir. Bu nedenle bazı ufak tüyolar sizin buluşmanızda daha rahat olmanızı sağlayabilir.

Karşı cinsle ilk buluşma tanışma niteliğindedir. Buluşacağınız kişiyi daha önceden tanıyor olsanız bile bu buluşma sizin için farklı olacaktır. Çünkü ilk defa ilişkinizi başka bir seviyeye çıkarmak için buluşmuşsunuzdur.

Tanışma niteliği taşıyan bir buluşmada elbette ki bol sohbetli olacaktır. Yani ortalık daha sakin olacak ve her yaptığınız daha çok dikkat çekecektir. Bunu aklınızdan çıkarmamanızda fayda var. Ancak gerilmek için düşünmeyin. Bunu yapmacık davranmanızın bir anlamı olmayacağınızı hatırlamak için düşünün.

Yapmacık tavırlar ve abartılı hareketler sizi itici yapacaktır. Kendinizi övmeniz çok yersizdir. Karşı tarafın her dediğine “ben de” “ya da “bence de” diye yanıt vermek sizi çok özgüvensiz gösterecektir.

Maddi konularda konuşmaktan mümkün olduğuna kaçının. Ekonomik sıkıntılarınız ya da şirketiniz için çok önemli bir gelişme olmuş olabilir. Ancak para konusu yeni tanıdığınız birini asla sarmayacaktır.

Gelecek planlarınızı anlatmayın. O sizin şu anki halinizle ilgileniyor olacak. Geleceğiniz zaten birlikte olduğunuz insanla şekillenecektir. Aynı zamanda çok özelinize de girmeyin. İlk buluşma daha yüzeysel olmalı. Sorunlarınızdan ya da en büyük hayalinizden değil de neler yapmaktan hoşlandığınızdan bahsedin. Eğer ortak bir konu bulursanız zaten konuşma sürecektir.

Suskunlukları bozmaya çalışmayın. Bu şekilde kendinizi komik duruma düşürmüş olursunuz. Eğer aklınıza bir şey gelmiyorsa bir süre susmanızda sakınca yok. Elbet bir yerden konu açılacaktır. Ancak suskunluklardan çok sıkılacağınız büyük bir gerçektir. Bu nedenle gelmeden önce ne konuşacağınız hakkında yüzeysel olarak kafanızda bir şeyler şekillendirebilirsiniz. Sinema, müzik ya da kitaplar en güzel konulardır.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu