Anne

İkiz Çocuk Büyütmenin Zorlukları

Etrafımızda ikiz çocuğu olacağını öğrenen insanların yaşadıkları sevince çoğu zaman şahit olmuşsunuzdur. Bu durum oldukça mutluluk verse de ikiz çocuk büyütme zorluklarını görünce bu durum biraz olsun endişe de getirmektedir. Çoğu aile bir çocuğa bakmakta zorlanırken aynı anda ki çocuğun bakımını üstlenmek oldukça büyük bir yük olsa gerek. Aslında birkaç önemli hususa dikkat ederek bu durumun zorluğunu minimum düzeye indirmek mümkün.

İkiz çocuk büyütme zorlukları aslında daha hamilelikte başlamaktadır. Bir yerine iki bebek yükü taşıyan anne adayı hamileliği boyunca oldukça zorlanmaktadır. Bunun anne karnında yeteri kadar desteklenemeyen ikiz bebekler çoğu zaman prematüre olarak doğmaktadırlar ve bu durum da yine doğumdan sonra aileler için sıkıntı yaratmaktadır.

İkiz bebekler büyümeye başlayınca da çoğu zaman birbirlerini kıskanmakta ve problem çıkarmaktadırlar. Aralarında oldukça büyük bir rekabet olan ikiz bebekler, anne ve babaların hal ve hareketlerine oldukça dikkat etmelerini sağlamaktadırlar. Örneğin biri için yaptığınız bir hareketi aynı anda öteki için de yapmanız gerekmekte. İkiz bebeklerinizin elbise ve eşya dolaplarını kesinlikle ayırın. Mümkünse aynı sınıfta okumasınlar ve oyuncakları da ortak olmasın. İkisi için bir doğum günü yaptığınızda iki adet pasta alın. Bazı zamanlarda tek tek vakit geçirin. Örneğin alışverişe çıkarken biri anne ile biri de baba ile alışverişe çıksın. Bu durum onların kişiliklerinin gelişimine önemli ölçüde katkı sağlayacaktır.

Diğer yazımız olan Çocuklarda Orta Kulak İltihabı ve Korunma Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu