fbpx
Hamilelik

Hamilelikte sık yaşanan rahatsızlıklar

Hamilelik bayanın yumurtası ile erkeğin sperminin anne rahminde birleşmesi sonucu anne adayının gebe kalmasına denir. Anne adayı bu süreci dokuz ay devam eder. Dokuz ay boyunca anne adayını çok önemli bir süreç bekler. Anne adayı bu dokuz ay boyunca bir sürü problem ile karşı karşıya gelecektir. Anne adayı bu problemleri en iyi şekilde atlatmak için sağlığına çok dikkat etmelidir.

Anne adayının ilk karışılacağı problem fiziksel olarak annenin bedenin değişmesidir. Yani bebek anne rahmine düştükten sonra kilo almaya başlar. Anne karnı büyür. Ve anin fiziğinde bozulmalar baş gösterir. Bu durum anne adayı için bir rahatsızlık olacaktır.Gebe kalan kadın sürekli olarak hamileliğin ilk üç dört ayı boyunca mide bulantısı ile beraber kusmalar baş gösterecektir. Gebe kalan anne adaylarını kilosu arttığı için bu bayanların sürekli beli ağrır. Sırt ağrısı çekerler. Hamile bayanların hamilelik süresi boyunca ya da bazen hamileliğin ilk aylarında kanama görebilirler. Bu olası bir rahatsızlık durumudur.

Gebe bayanların hamilelikten dolayı karın ağrısı ve kasık ağrısı da çekebilirler.Hamile bayanların uyku problemleri ortaya çıkabilir. Anne adayını gece uykuları kaçar. Huzursuz olur. Hatta gebe kalan bayanlarının bazen psikolojik sorunları da ortaya çıkabilir.Hamile bayanların halsizlik şikayetleri de olmaktadır. Çünkü anne adayı büyüyen bebeğinden dolayı yükü ağırlaşır. Ağırlıktan dolayı anne güçsüz düşebilir. Anne adayının hamilelik süresi boyunca şekeri yükselebilir. Tansiyonu yükselebilir. Anne adayı beslenmesinde değişiklik olduğundan dolayı alerjik hastalıklar geçirebilir. Anne adayı baş ağrıları çekebilir. Anne adayının sindirim sistemi ve boşaltım sisteminin düzeni de değişir. Anne adayı sık idrara çıkar.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu