Hamilelik

Hamilelikte Pratik Dokunuşlarla Güzelleşin

Günlük hayatın koşuşturmacası altında bazen cilt güzelliğimizi koruyamayabiliyoruz fakat ufak pratik dokunuşlarla hem pürüzsüz bir cilde sahip olabilir, hem de işlerinizi aksatmayabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında oluşan güneş lekeleri ve çiller bir bayan için kalıcı sorunlara neden olabiliyor. İşte her gün uygulayabileceğiniz güzellik dokunuşları:

Güneş lekelerinden kurtulmanın yolu

Özellikle gün boyu güneş ışığı altında çalışmak zorunda olan bayanların ciltlerinde zaman içerisinde küçük çiller ve güneş lekeleri oluşmaya başlar. Bu lekeler zaman içerisinde yayılarak ciltte kötü bir görüntü oluşturur. Bunun için akşam yatmadan önce bir adet limonu ortadan ikiye bölün ve lekelerin olduğu kısımlara sürün. Uygulamaya başladıktan yaklaşık 2 hafta sonra lekelerin yavaş yavaş yok olmaya başladığını ve cildinizin eskisinden daha parlak olduğunu göreceksiniz. Limonun asidi cilde zarar verir diyenler olsa da bu asidin kimyasal olmadığı bu yüzden de herhangi bir zararının olmadığı kanıtlanmıştır.

Tırnaklarınız çok mu bakımsız çözüm basit

Telaşlarınız yüzünden tırnaklarınıza manikür bakımı yaptırmadınız mı? Aslında çok da üzülmenize gerek yok hem tırnak kırıkları hem de bozuk tırnak yapısını düzeltmek için bir kibrit kutusunun yakma kısmını yırtın ve onu törpü olarak kullanın. Çok etkili bir şekilde tırnaklarınıza şekil verdiğini göreceksiniz.

Ölü derilere ve delikli yapıya sahip bir cildiniz mi var

Cildinizde çok fazla ölü deri varsa veya teniniz delikli bir yapıya sahipse yapmanız gereken aslında oldukça basit. Türk kahvesini içtikten sonra bunun en değerli kısmı olan telvesini kesinlikle saklayın. Biraz soğumasını bekledikten sonra bu telvenin içerisine Bepanthen kremini sıkın ve iyice karıştırın. Jel kıvamında bir karışım elde ettikten sonra bu karışımı cildinize masaj şeklinde uygulayabilirsiniz. Bu karışım ölü derilerin dökülmesini sağlayarak daha parlak bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Ayrıca delikli yapıyı pürüzsüzleştirerek daha doğal bir görünüm verir.

Dudaklarınız çok mu kuruyor?

Gün içerisinde dudaklarınız çok kuruyup çatlamaya mı başlıyor? Sürekli olarak ruj sürmek zorunda mı kalıyorsunuz? Bunun için kimyasal maddeler kullanmanıza hiç gerek yok hemen ufak bir kabın içerisine bir tatlı kaşığı bal koyun ve içerisine 1 çay kaşığı toz şeker veya pudra şekeri ilave edin. İyice karıştırdıktan sonra oluşan karışımı dudaklarınıza sürün. Dudaklarınızda 1 dakika kadar beklettikten sonra ister yıkayabilir, isterseniz de yalayabilirsiniz. Dudaklarınız eskisinden çok daha canlı olacak ve kurumayacaktır.

Daha Fazla Göster

Rabia KANATLI

Çeşitli eğitim kurumlarında uzun yıllar yetişkinlere ve çocuklara psikolojik danışmanlık yaptım ve bu süreçte çocukların gelişimleri, sosyal ortamda kazandıkları becerileri, karşılaştıkları problemleri ve çözüm bulma yöntemlerini yakından inceleyip ailelere ve çocuklara rehberlik yaptım. Şuan çocuk ve aile seminerleri vermeye de devam etmekteyim.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu