Hamilelik

Hamilelikte Kız Bebek Belirtileri Nelerdir?

Doğum öncesi bebeğin anne rahmine düşmesi ve burada büyümesi ile doğuma kadar olan süreye hamilelik denilmektedir. Anne adayı ve baba bu evreyi heyecan ile tamamlamayı beklerken doğacak olan bebeklerinin cinsiyetini düşünmeleri onlar için ilk merak konusudur. Fakat bu süreç içerisinde anne adayları bebeklerinin cinsiyetlerinin kız veya erkek olduğunu çeşitli gözlemler yaparak anlayabilirler. Anne karnında bebeğin kız olup olmadığını anlamanın çeşitli belirtileri vardır.

1.Ruhsal Belirtiler

Kız bebek bekleyen anneler normal hamilelik sürecindeki annelere göre daha fazla duygusal olurlar. Her konuda hassas düşünüp, çabuk kırılganlık gösterebilirler. Ağlamaya daha yatkın olsalar da ani duygu değişimi yaşayabilirler. Kendilerini hamilelik öncesi kadar güzel hissetmezler ve bu mutsuzluk hissini artırıcı sebeplerdir. Yoğun duygusallığın sebebi, kız bebek gebeliğinde kadınlık hormonları vücutta daha aktif haldedirler.

2.Fiziksel Belirtiler

Hamilelik sürecinde anne adayları kiloyu kalça ve basen bölgelerinden alıyorsa, göbek ve göbek çevresi yuvarlak ise kız bebek beklendiğinin göstergesidir. Hamileliğin başından itibaren fazlasıyla mide bulantısı, tiksinme ve kusma gibi durumlar meydana gelir. İdrarın rengi çok açık ve mat olduğu gözlenebilir. Annenin teni daha yumuşak hale gelir. İlerleyen süreçte bebek sağ tarafta değil genelde sol tarafta durabilir. Bebek büyüdükçe annenin karnı bel bölgesine yayılarak şişebilir. Sol göğüs sağ göğüs e göre daha büyük ise bu durumda bebeğin cinsiyetinin kız olabileceğinin işaretidir. Annenin saç tellerinde matlaşma ve yüzünde sivilcelenme oluşabilir. Uyurken sürekli sağ tarafa doğru dönme arzusu doğabilir.

3.Beslenme İsteğindeki Seçimler (Aşermek)

Hamilelikte annelerin beslenme alışkanları ciddi oranda değişiklik gösterebilmektedir. Bu duruma gebelikte aşermek de denilmektedir. Anne adayları hamilelik sürecinde başta sütlü tatlılar olmak üzere şerbetli hamur tatlıları, çikolata, dondurma ve bunlarla eş değer tatlılar isteyebilirler. Kız bebek bekleyen annelerde sıkça görülen bir durum olarak bilinmektedir. Gece ya da gündüz, saat farkı gözetmeksizin anneler, tatlı besin arzulayabilirler. Hamilelik sürecinde her ne kadar tatlı öğünler tüketilmek istense de, anne adayının sağlığı için bunları yeteri kadar tüketmesi uygun olacaktır.

 

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu